Wybierz markę

Opel Astra

W grudniu na polskim rynku zadebiutowały dwie ważne nowości. Jednocześnie wraz z początkiem stycznia zamknięty został rok 2017 i można podsumować wyniki sprzedaży z ostatnich 12 miesięcy. Na sam koniec wyścigu Opel dopiął swego.

Hyundai Ioniq w Polsce teraz też w wersji elektrycznej

hyundai_ioniq_electric_7

Ioniq to prawdziwa rewolucja w gamie modelowej Hyundaia. To jeden model, który obejmuje trzy podmodele, różniące się napędem i wyglądem. Mowa oczywiście o wersji hybrydowej, hybrydowej typu plugin oraz w pełni elektrycznej. W Polsce właśnie zadebiutowała ta ostatnia.

hyundai_ioniq_electric_6

Hybrydowego Ioniqa zdążyliśmy już poznać. To maszyna, która jest godnym rywalem dotychczasowych liderów segmentu aut hybrydowych. Jest dobrze wykonany i faktycznie zapewnia oszczędną jazdę. Jeśli chcecie oszczędzać jeszcze więcej, teraz Hyundai ma coś specjalnie dla Was.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=6o0UquyFWzg[/youtube]

Elektryczny Hyundai Ioniq wjechał do salonów. To oczywiście oznacza, że poznaliśmy jego ceny. Wersja hybrydowa kosztuje 99 000 zł. Model elektryczny startuje od 149 900 zł, a jeśli chcemy bogatego wyposażenia Premium, musimy zapłacić 165 500 zł.

hyundai_ioniq_electric_2

Hyundai Ioniq Electric napędzany jest 120-konnym silnikiem elektrycznym. Pełne ładowanie zajmuje, w zależności od źródła prądu, od 30 minut do 12 godzin. Maksymalny zasięg kompaktowego elektryka wynosi 250 km.

Umów się na jazdę próbną Hyundaiem Ioniq

Mitsubishi ASX po kolejnym liftingu wjeżdża do salonów

asx-2017-3-8dce481c69511ef1b1b66,0,920,0,0

ASX jest najlepiej sprzedającym się samochodem Mitsubishi w Polsce. Nic więc dziwnego, że japoński koncern po raz kolejny zdecydował się odświeżyć ten samochód. Przed intensywną ekspansją kategorii SUV-ów, która ma nastąpić już w tym roku, ASX raz jeszcze dostał świeższą twarz i nowe wyposażenie.

Pod względem wyglądu zmieniły się detale, chociaż już na pierwszy rzut oka widać zmiany np. w pasie przednim. Grill, który kiedyś przypominał kształtem ten, który znamy z ostatniego Lancera, teraz zbudowany jest na planie litery X, jak większość frontów koncepcyjnych samochodów Mitsubishi z ostatnich lat.

asx-2017-6-bcab1392bec710332ea25,0,920,0,0

Co ciekawe, zmieniła się konstrukcja auta. Front ma teraz lepiej chłonąć energię przy zderzeniu. Zderzak absorbuje ją skuteczniej, a maska jest uformowana tak, by była bezpieczniejsza dla pieszych w razie potrącenia.

W ofercie znajdą się dwa silniki benzynowe 1.6 oraz motor wysokoprężny 2,2-litrowy. Dla mocnego, 150-konnego diesla napęd na cztery koła jest standardem. Co ciekawe, mniej niż 1/4 klientów wybiera tego crossovera w wariancie AWD.

asx-2017-7a-1b413db0941d8b2887d3,0,920,0,0

Cena podstawowa ASX-a po liftingu to 69 990 zł. W tej kwocie dostaniemy motor 1.6 MIVEC i wyposażenie Inform.

Umów się na jazdę próbną Mitsubishi ASX

Sukces Opla na zamknięcie roku na polskim rynku

opel_astra_34

Opel przez cały rok sprzedał w Polsce w sumie 33 061 samochodów. To zapewniło niemieckiej marce czwarte miejsce na naszym rynku. Trzeba tu jednak zaznaczyć, że sprzedaż marki wyraźnie rosła. Rosła na tyle skutecznie, by na koniec roku 2016 zająć pozycję lidera w miesięcznym zestawieniu.

opel_astra_33

W grudniu Opel Astra był najpopularniejszym nowym modelem w Polsce. Wyprzedził konkurenta z drugiego miejsca o 234 auta. Warto tu dodać, że różnica między 2 a 3 miejscem to zaledwie 20 samochodów. Astra wyrasta więc na rynkowego lidera. Czy wraz z nową Insignią Grand Sport oraz wchodzącymi jesienią SUV-ami Grandland X i Crossland X wciągnie Opla na szczyt przyszłorocznego podsumowania? Zobaczymy.

Umów się na jazdę próbną Oplem Astrą

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!