Marka SEAT uzyskała najwyższą ocenę w Wielkim Teście Salonów 2019 prowadzonym przez tygodnik „Auto Świat”. Natomiast dwa z salonów Grupy PGD uzyskały najwyższą notę pośród marek Mitsubishi i Suzuki.

359 salonów, 22 marki, w tym 5 premium, 70 szczegółowych pytań, na które odpowiadali w ankiecie specjalnie do tego przeszkoleni tajemniczy klienci. Do zdobycia 100 punktów, łącznie w trzech kategoriach:

  • Organizacja salonu
  • Obsługa klienta
  • Jazda testowa

Tak wyglądał przeprowadzony przez firmę Kantar na zlecenie tygodnika „Auto Świat” szesnasty już Wielki Test Salonów w tym roku. Z roku na rok obserwuje się poprawę – w 2019 aż 63, czyli ponad dwa razy więcej niż w 2018, zdobyło maksymalną liczbę punktów.

Poza indywidualną oceną każdego salonu podsumowano wyniki dla wszystkich marek, na podstawie średniej. Najwyższą ocenę uzyskała marka SEAT – 94,9 pkt. Pierwszą trójkę zamykały Renault i Škoda. W pierwszej piątce znalazł się Nissan – 90,8 pkt., a w dziesiątce zmieściły się Suzuki (88,3 pkt.) i Ford (86,4 pkt).

Japan Motors z najwyższymi ocenami

Salon Mitsubishi Japan Motors z Sosnowca
Salon Mitsubishi Japan Motors z Sosnowca

Mitsubishi Japan Motors z Sosnowca (ul. Stalowa 2) to jeden z dwóch salonów Grupy PGD, który uzyskał najwyższą punktację w poszczególnych markach. Działający dopiero od dwóch lat dealer cieszy się dobrą opinią zadowolonych klientów i jako jedyny w marcie Mitsubishi otrzymał punktację 100/100.

Suzuki Japan Motors z Bielska-Białej (ul. Wyzwolenia 95) może się cieszyć podwójnie, bo nie dość, że zajął pierwsze miejsce pośród marek Suzuki z wynikiem 100/100, to jeszcze osiągnął taki wynik drugi raz z rzędu. Dealer pokazał jednocześnie, że do zwycięstwa i maksymalnej oceny nie prowadzi wielki budynek z licznymi udogodnieniami dla klientów, lecz znakomita obsługa.

 …lubimy ludzi i lubimy samochody, a najbardziej lubimy łączenie w pary… – powiedzieli zgodnie pracownicy salonu.

Poprzedni wpis Następny wpis