Wybierz markę

Październik przebiegł pod znakiem Seata. Hiszpański producent nie tylko świetnie radzi sobie na rynku, ale także prowadzi bardzo rozwiniętą ofensywę modelową. W samym październiku Seat zapowiedział dwie nowości.

Seat Arona

W tym roku na rynku zadebiutował Seat Ateca. To pierwszy crossover tej marki. Tymczasem już teraz Seat zapowiedział nadejście nowego samochodu tego typu.

Hiszpanie potwierdzili, że nowe auto o charakterze terenowym będzie nosić nazwę Arona. Będzie to samochód mniejszy od Ateki. Na razie nie poznaliśmy nawet zarysu nadwozia tego samochodu, jednak pewne jest, że odziedziczy on charakterystyczne, ostro ciosane kształty po większym bracie, który z kolei inspirowany jest konceptem 20V20.

Seat Ateca
Seat Ateca – większy brat nadchodzącej Arony

Premiera nowego Seata będzie miała miejsce w 2017 roku. Przewiduje się, że nastąpi ona już podczas marcowego salonu samochodowego w Genewie. Arona na rynek wejdzie jeszcze tego samego roku.

Umów się na jazdę testową Seatem Atecą

Odświeżony Seat Leon po liftingu

seat_leon_fr_2
Zmiany objęły hatchbacka…

Leon to jeden z najzgrabniejszych kompaktów na rynku. Po czterech latach od debiutu Seat postanowił, że czas nieco odświeżyć ten wóz.

Co się zmieniło? Seat na liście nowości wymienia między innymi szerszą atrapę chłodnicy, nowe reflektory LED, poprawiony zderzak ze świeżymi lampami przeciwmgielnymi. Z tyłu nieco przemodelowano lampy LED.

seat_leon_st_19
…oraz kombi

Nowością jest także 8-calowy wyświetlacz multimedialny. Duży ekran pozwolił na zmniejszenie liczby przycisków, których wcześniej na konsoli środkowej było sporo.

Co ciekawe, Seat zapowiada także, że poprawiony Leon dostał lepsze wnętrze. Modernizacji uległy ponoć materiały, użyte do wykończenia kabiny.

seat_leon_st_20
Nieco zmieniło się także wnętrze

Seat nie wprowadził większych zmian pod maską. Nowe silniki benzynowe, w tym litrowy motor o mocy 115 KM, będą dostępne na większej liczbie rynków. Lifting otrzyma także wersja Cupra. Na tą jednak jeszcze musimy zaczekać.

Umów się na jazdę testową Seatem Leonem

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!