Hyundai Elantra po faceliftingu jeszcze nie zadebiutował w Polsce, ani w żadnym kraju europejskim, ale wiemy jak wygląda i ile będzie kosztował. Wiem też jak będzie wyposażona wersja premierowa, której nie opłaca się nie kupić.

O zaletach dotychczas oferowanego Hyundaia Elantry miałem okazję przekonać się dwukrotnie, w tym raz nagrywając dla was wideotest:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=vrRtTIKiYwM[/youtube]

Piękny kompaktowy sedan, wyglądający jak liftback, jest samochodem przede wszystkim bardzo przestronnym i komfortowym. Jest idealną propozycją dla statecznych klientów, szukających samochodu na lata. Również dla tych, którzy cenią sobie dobrą relację ceny do tego, ile samochód daje. Wreszcie dla konserwatystów, dla których proste silniki benzynowe bez doładowania i bezpośredniego wtrysku benzyny to największe dobro. Taki był i… taki będzie wciąż odświeżony Hyundai Elantra, który zadebiutował w Azji i Stanach Zjednoczonych, a lada dzień trafi do Europy.

hyundai_elantra_limited_44

Co prawda jego wygląd znacznie się zmienił, ale technika nie. Wciąż będzie napędzany benzynowym silnikiem 1.6 MPI o mocy 128 KM i manualną bądź automatyczną skrzynią biegów. Ta druga za dopłatą jedynie 4500 zł.

Niełatwo będzie przyzwyczaić się do zupełnie nowego stylu przedniego i tylnego pasa Hyundaia Elantry (zdjęcia egzemplarza na rynek USA), ale wnętrze szybko może do siebie przekonać. Ma nową stylistykę i ergonomię obsługi. Poprawiono wygląd kokpitu i kierownicy, dodano jej więcej przycisków , a na liście wyposażenia pojawią się nowe systemy bezpieczeństwa, takie jak kolanowa poduszka powietrzna czy system ostrzegania o pojazdach w martwej strefie.

hyundai_elantra_limited_24

Pierwsze egzemplarze pojawią się w salonach niebawem i będą to dwie specjalne wersje premierowe z bardzo bogatym wyposażeniem. Comfort Premiere i Style Premiere mają na pokładzie m.in. dwustrefową klimatyzację, podgrzewane siedzenia przednie i kierownicę, elektrycznie sterowane szyby i lusterka, czujniki parkowania, radioodtwarzacz z 7-calowym ekranem, sześciogłośnikowe audio, kamerę cofania, system bluetooth i dwa gniazda USB oraz aluminiowe obręcze kół. Ponadto wersja Style Premiere jest wyposażona w dostęp bezkluczykowy, tempomat, reflektory diodowe i większe obręcze kół.

Ceny to odpowiednio 78 900 zł dla Comfort Premiere i 85 400 zł dla Style Premiere. Wersje z automatyczną skrzynią biegów są droższe o 4500 zł. Cena regularna modelu bazowego ma wynosić 69 900 zł, a druga wersja Comfort ma kosztować 80 900 zł, czyli… więcej niż wersja Premiere! I jak tu jej nie kupić?

Poprzedni wpis Następny wpis