Wybierz markę

Mówią, żeby nie oceniać książki po okładce, ale w przypadku Dacii Spring już sam zewnętrzny wygląd stanowi spełnioną obietnicę tego, co znajdziemy we wnętrzu i pod maską. W pełni elektryczna Dacia Spring jest nie tylko odważnym krokiem w stronę elektromobilności, ale także dowodem na to, że design auta ma dla producentów wciąż kluczowe znaczenie. A to nie koniec cech, które przysparzają jej wiernych fanów.

 

Po pierwsze – elektryka

Zacznijmy od tego, co obecnie jest największym wyzwaniem dla wszystkich producentów aut – ich elektryfikacja. Elektryczna Dacia Spring oferuje do wyboru dwa silniki elektryczne. Można ją bez problemu naładować zarówno w domu jak i w publicznych punktach ładowania. Warto podkreślić, że samochód jest elektro oszczędny – ma niskie zużycie energii, co pociąga za sobą niższe koszty eksploatacji.

Elektryczna Dacia Spring

Spójrzmy na twarde dane liczbowe. Zasięg WLTP w cyklu mieszanym w kilometrach wynosi do 225 km. Zgodnie z normą WLTP w cyklu miejskim jest to nawet 305 km. Czas ładowania od 20% do 80% wynosi 45 minut. Zużycie jest jednym z najniższych na rynku <14,6 kWh/100km. I w końcu moc maksymalna – 48 kW (65 KM) oraz dwukierunkowe ładowanie V2L. V2L to funkcja, która pozwala na zasilanie niektórych urządzeń domowych za pomocą energii elektrycznej zgromadzonej w akumulatorze samochodu, kiedy kierowca jest w podróży. Dzięki temu można np. podłączyć grill elektryczny, oświetlenie zewnętrzne, a nawet ekspres do kawy.

Elektryczna Dacia Spring

Czy od kompaktowego samochodu można chcieć więcej?

Elektryczna Dacia Spring – no to w drogę!

Jak już w tytule zaznaczyliśmy, nowa Dacia Spring jest nie tylko miejskim samochodem, choć z pewnością nie brakuje jej w tej kwestii atutów, takich jak m.in. łatwe parkowanie, czy promień skrętu wynoszący 9,6 m. Spring jest bardzo zwrotny w mieście, co zawdzięcza m.in. kompaktowym rozmiarom. Jednak wyjazd nim poza miasto również jest kuszący, zwłaszcza, że dysponuje dużym bagażnikiem o pojemności 308 litrów. Co więcej, składając tylne siedzenia w Springu, można zwiększyć pojemność bagażnika do 1004 l.

Elektryczna Dacia Spring

Samochód wyposażony został również w schowki o łącznej pojemności 32,7 l, które zlokalizowane zostały tak, by zarówno kierowca jak i pasażer mieli wszystko co potrzebują na wyciągnięcie ręki. Wygodę w podróży zapewniają także 4 wygodne miejsca, komfortowe dla osób dorosłych.

Warto zauważyć, że zastosowane przez producenta wygodne akcesoria, w tym system YouClip, wielofunkcyjny uchwyt na kubek oraz opcjonalne przednie schowki i schowek na rękawiczki, pozwalają lepiej zorganizować niewielką przestrzeń Springa, co ułatwia utrzymanie porządku i estetyki w tym niewielkim, zgrabnym pojeździe.

Technologie, by jechało się przyjemniej

10-calowy ekran kryje w sobie niezbędne dla komfortu użytkownika, zaawansowane technologie. Z systemem multimedialnym można się łączyć bezprzewodowo za pomocą WiFi lub za pomocą gniazda USB. Znajduje się w nim dostęp do telefonu (możliwość replikacji smartfona), radia, nawigacji GPS i multimediów. Ruch drogowy w nawigacji pokazywany jest w czasie rzeczywistym. Za pomocą 7-calowego kolorowego ekranu komputera pokładowego, można śledzić wszystkie informacje dotyczące jazdy i zużycia paliwa.

Dzięki aplikacji My Dacia kierowca może zdalnie sprawdzać stan naładowania lub pozostały czas pracy akumulatora, planować ładowanie baterii, włączać ogrzewanie lub klimatyzację na kilka minut przed podróżą.

Elektryczna Dacia Spring – ceniona i doceniona

Elektryczna Dacia Spring utrzymuje wysoką pozycję w dziedzinie zrównoważonego transportu. Na dowód zdobyła pięć gwiazdek od europejskiej agencji oceniającej ekologiczne pojazdy Green NCAP. Doceniona została za wydajność energetyczną i niskie poziomy emisji CO2. Ten model cieszy się rosnącą popularnością dzięki swojemu podejściu do prostej i przystępnej mobilności zeroemisyjnej. Zastosowane w nim nowoczesne technologie pozwalają na zbieranie i analizowanie danych z codziennych tras użytkowników. Wynika z nich, że średnio pokonują oni 37 km z prędkością 37 km/h. 75% ładowań odbywa się w domach.

Elektryczna Dacia Spring

Od momentu wprowadzenia na rynek, Dacia Spring nieustannie się rozwija. W 2022 roku samochód przeszedł rebranding, odzwierciedlający nową tożsamość marki. Z kolei w 2023 roku wprowadzono mocniejszą jednostkę napędową o mocy 65 KM. Mimo tych zmian, model zachował swoją podstawową zaletę – pozostaje najbardziej dostępnym cenowo elektrykiem na rynku.

Najnowsza wersja Dacii Spring podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej, łącząc cechy, które przyczyniły się do jej sukcesu. Pojazd stał się bardziej atrakcyjny dzięki odświeżonemu i bardziej trwałemu projektowi. Oferuje znakomitą funkcjonalność z imponującą przestrzenią wewnętrzną i zwiększoną dostępność do silnika o mocy 65 KM. Wszystko to, przy zachowaniu ograniczonej masy, umacnia jego pozycję jako najbardziej przystępnej oferty na rynku samochodów całkowicie elektrycznych.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!