E-Ducato zaprojektowany jest zgodnie z najwyższymi standardami jakościowymi Grupy FCA, dostępny jest we wszystkich wariantach nadwozi, z taką samą pojemnością ładunkową, jak w przypadku klasycznych Ducato – od 10 m3 do 17 m3 i najlepszą ładownością na rynku, aż do 1950 kg.
Minął rok od prezentacji prototypu E-Ducato, w pełni elektrycznego samochodu typu BEV (Battery Electric Vehicle) stworzonego przez Fiata Professional torującego drogę do produkcji pojazdów zeroemisyjnych. Na przestrzeni ostatniego roku, pomimo wszystkich trudności związanych ze światową pandemią, prace nad nowym modelem Fiata Professional kontynuowane były za pośrednictwem narzędzi symulacyjnych. Przedstawiciele handlowi Fiata Professional wzięli udział w szczegółowych i obszernych wirtualnych sesjach wykładów, by zaznajomić się z nowym samochodem dostawczym, który jest już gotowy do wprowadzenia na rynek w ramach projektów pilotażowych dla wybranych Klientów.

E-Ducato jest wynikiem rozszerzonej serii pomiarów i testów, uwzględniających wszystkie zmienne eksploatacji przez różne typy Klientów, jak również dynamikę, ładowność i wpływ na środowisko. Przypadający 5 czerwca „Światowy Dzień Środowiska” to idealna okazja, aby skupić się na nowym, w 100% elektrycznym rozwiązaniu dla samochodu, które jest stuprocentowym Ducato, zaprojektowanym, by zagwarantować przyszłość zrównoważonego rozwoju mobilności i biznesu. Najnowszy samochód elektryczny wkrótce dołączy do napędzanego metanem Ducato Natural Power w ofercie alternatywnych systemów napędowych, podejmując tym samym wyzwania rynku.

1733_1_2Wizualny wyraz rewolucji: nowe logo.
Aby naznaczyć początek nowej „elektrycznej” ery, debiutuje stworzone przez FCA Style Center logo symbolizujące więź pomiędzy przyszłością a teraźniejszością bestsellera. Samo logo składa się z dwóch charakterystycznych elementów: litery „E” w kolorze niebieskim, tradycyjnie kojarzonym z innowacyjnością i zrównoważonym rozwojem, poprzedzonej literą „D” jak Ducato w kolorze szczotkowanego srebra, aby podkreślić silny, rozpoznawalny charakter samochodu, który nie potrzebuje świateł reflektorów, by błyszczeć. Ten w 100% elektryczny samochód dostawczy otwiera nowy rozdział we wspaniałej historii Ducato, legendzie, która pojawiła się po raz pierwszy 39 lat temu, stale napędzanej własnymi sukcesami handlowymi i przełomowymi technologiami. Logo „E-Ducato” jest wizualnym wyrazem rewolucji, które poprowadzi markę w stronę transportu przyszłości. Elektryczna wersja Ducato będzie flagowym produktem Fiata Professional w zakresie mobilności elektrycznej. Przejście od „wyboru samochodu” do „wyboru mobilności”, motywowanego specyficzną pracą lub czynnikami biznesowymi skutkuje zmianą koncepcji zakupu auta z „Total Cost of Ownership” (całkowity koszt eksploatacji) na „Total Cost of Mobility” (całkowity koszt mobilności). W ten sposób Fiat Professional bardziej niż kiedykolwiek pokazuje całkowite zaangażowanie w rozwój samochodów, które są ściśle dostosowane do wymagań Klientów.

LOGOStworzone przez profesjonalistów przy wsparciu profesjonalistów.
Prace nad E-Ducato to ponad rok badań dokonywanych na trasie oraz analiza danych z ponad 28000 samochodów. Pomiary z perspektywy Klienta zostały przeprowadzone przez specjalny zespół profesjonalistów na samochodach z silnikami spalinowymi, które pokonały ponad 50 milionów kilometrów, by móc uwzględnić wszystkie zmienne dotyczące sposobu eksploatacji, jak również dynamikę, ładowność i wpływ na środowisko.
Analizy koncentrowały się na przebiegu, dopasowaniu modelu do przeznaczenia, kosztach paliwa, eksploatacji pojazdu i temperaturze.

1503Stosując to podejście, Fiat Professional chce oferować kompleksowe rozwiązania w zakresie mobilności elektrycznej. Po przeanalizowaniu zapotrzebowania na energię, rozwiązania te będą dotyczyć nie tylko poszczególnych zadań, ale także dostarczą odpowiedzi zarówno na poziomie samochodu, jak i infrastruktury, nie wspominając o całej gamie codziennych usług związanych z nową mobilnością.
Ducato Electric oferuje, oprócz kompletnej gamy wersji. również modułowe opcje rozmiaru baterii z zasięgiem od 220 do 360 km (w zależności od opcji baterii i sposobu użytkowania) Wszystko to w połączeniu z imponującymi osiągami: prędkość ograniczona do 100 km/h, by zoptymalizować zużycie energii, maksymalna moc 90 kW i maksymalny moment obrotowy 280 Nm.
Nowa elektryczna jednostka napędowa nie wpływa negatywnie na to, co jest mocną stroną Ducato, czyli największą w swojej klasie pojemność od 10 do 17 m3 oraz ładowność do 1950 kg, również najlepszą w swojej kategorii. Co więcej, E-Ducato jest w 100% połączony z wyjątkowym pakietem funkcji spełniającym profesjonalne i elektryfikacyjne wymagania każdej grupy Klientów, od „user chooserów” po duże floty korzystające z systemu zarządzania flotą.
Marka Fiat Professional skutecznie wykorzystała swoje osiągnięcia technologiczne i doświadczenie, aby opracować elektryczną wersję swojego bestsellera, spełniając przy tym wymagania każdego profesjonalnego użytkownika oferując przy tym innowacyjność, osiągi i elastyczność, działając zgodnie z motto przyświecającemu modelowi Ducato: „więcej technologii, większa efektywność, większa jakość”, by zaoferować Klientom zeroemisyjną wersję najbardziej wydajnego, wszechstronnego vana na rynku.

1551Flagowy model bez ograniczeń.
Nowy E-Ducato to samochód bez żadnych kompromisów będący flagowym modelem elektrycznym Fiata Professional. W związku z coraz bardziej widocznym przejściem z „wyboru pojazdu” na „wybór mobilności”, zwracającym teraz uwagę nie tylko na „całkowity koszt posiadania pojazdu” ale na „całkowity koszt mobilności”.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!