Fiat zaprezentował kolejną wersję Pięćsetki, tym razem elektrycznej La Prima i to w wyjątkowo ciekawej odmianie. Trzydrzwiowe nadwozie dostaje dodatkowe drzwi, ale w tym przypadku 3+1 to nie 4.

Nie zastanawiajcie się nad sensem tego rozwiązania. Ono nie musi mieć sensu – ma być po prostu elementem wyróżniającym tę od innych wersji elektrycznej Pięćsetki. Może mieć oczywiście pewne cechy funkcjonalne, bowiem jeśli faktycznie właściciel tego auta przewozi sporadycznie trzecią osobę, np. dziecko w foteliku, to takie drzwi, a właściwie półdrzwi, ułatwiają zajmowanie tam miejsca. Aby dostać się do tyłu, trzeba otworzyć drzwi przednie i dopiero potem połówkę tylnych. No i jeszcze trzeba pamiętać o właściwej kolejności ich zamykania. Dobrze, że ta połówka pojawiła się z prawej strony.

Wzmocniona konstrukcja nadwozia pozwoliła zrezygnować z klasycznego słupka umieszczonego na wysokości oparcia przednich foteli, ale przez to masa wzrosła o 30 kg.

Kiedy auto trafi na rynek, będzie oferowane z bardzo bogatym wyposażeniem i to nie tylko z zakresu komfortu (np. system inforozrywki z ekranem 10,25 cala), lecz także bezpieczeństwa. Na pokładzie znajdą się takie systemy, jak:

 • Inteligentny tempomat wraz z podążaniem po pasie ruchu
 • System odczytujący znaki drogowe
 • System przeciwkolizyjny wykrywający pieszych i rowerzystów
 • Asystent dopuszczalnej prędkości
 • Wysokiej jakości tylna kamera
 • System ułatwiający parkowanie
 • System ochrony aktywnej w zakresie 360 stopni
 • Automatyczne światła
 • System wzywania pomocy
 • Elektryczny hamulec postojowy

Napęd dla mieszczuchów

Fiat 500 3+1 w wersji podstawowej Action został wyposażony w silnik rozwijający moc 70 kW i rozpędzający autko w 9,5 s do 100 km/h. Prędkość maksymalna to 135 km/h. Bateria o pojemności 23,8 kWh daje zasięg ponad 180 km w cyklu WLTP lub ponad 240 km tylko podczas jazdy po mieście. System ładowania elektrycznej Pięćsetki jest szybki i można korzystać z mocy aż 50 kW. Aby doładować auto na 50 km, wystarczy 10 min. To szybciej niż zdążycie zamówić kawę w restauracji.

Mocniejszy napęd odmiany Passion i wyższych umożliwia pokonanie dystansu 320 km w cyklu WLTP i 460 km w mieście. Jeszcze szybsze ładowanie pozwoli doładować baterię do 80% pojemności w czasie 35 minut, a zwiększenie zasięgu o 50 km jest możliwe w czasie 5 minut. 87-kilowatowy napęd umożliwia rozpędzenie się do 150 km/h, a do 100 km/h w czasie 9 s.

Drugi poziom jazdy autonomicznej

Fiat 500 3+1 został przygotowany do podróży z 2 poziomem autonomicznej jazdy. Oznacza to pełną ochronę w zakresie 360 stopni przez zaawansowane systemy wspomagające. Samochód utrzyma tor jazdy oraz prędkość i odległość do pojazdu poprzedzającego.

Poprzedni wpis Następny wpis

  Szukasz auta dla siebie?
  Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!