Wybierz markę

Nowy Fiat 500 Red to najnowszy dowód społecznego zaangażowania i odpowiedzialności marki. A jednocześnie jakże atrakcyjny. Samochód został stworzony we współpracy marki Fiat oraz inicjatywy (RED) ze wspólnym przesłaniem „Made for the Planet, Made for its People”. Dlatego, aby nie degradować środowiska, jest elektryczny. Jednocześnie nie degraduje portfeli. Jego ceny rozpoczynają się od 61 600 zł.

Fiat 500 (RED) z boku
Nowy Fiat 500 (RED)

Fiat chce upowszechniać przesłanie (RED), dlatego zdecydował się wprowadzić serię specjalną do całej rodziny pięćsetek. RED będą zatem modele 500, 500X oraz 500L. Wszystkie są oferowane w kolorze czerwonym. Ale nie tylko. Kolor podstawowy, znak rozpoznawczy serii dominuje oczywiście zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Czerwone są nadwozie, obudowy lusterek i akcenty na felgach, a nawet logo. Natomiast we wnętrzu czerwone są deska rozdzielcza, akcenty na dywanikach oraz ekskluzywne fotele. Te wykonane zostały z przędzy Seaqual® – włókien pochodzących z przetworzonego plastiku zebranego w oceanie.

Fiat 500 (RED) deska
Fiat 500 (RED), deska rozdzielcza

Napisaliśmy, że czerwony nie jest jedynym kolorem w serii specjalnej (RED). Jakie są te inne? Różne dla poszczególnych modeli, bo dopasowane do ich specyfiki. Piszemy o tym w dalszej części.

Zasiądź w fotelu zmian

Ktoś może powiedzieć, że to posunięcie prowokacyjne, albo co najmniej dziwne, ale Fiat podjął decyzję, by zdecydowanie wyróżnić fotel kierowcy. Otóż fotel kierowcy może być czerwony, a pozostałe trzy fotele pasażerów czarne. Taki wariant oznaczony jest jako 3+1, chociaż – na logikę – powinien raczej mieć oznaczenie 1+3.

500 (RED) fotele 3+1
Fiat 500 (RED), fotele 3+1

Wyróżnienie fotela kierowcy jest wyrazem przeświadczenia, że każdy z nas może odegrać ważną rolę w działaniach proekologicznych i prozdrowotnych. W związku z tym, że każdy może przewodzić zmianom, 500 Red wysyła symboliczne zaproszenie: Bądź w gotowości, aby zasiąść w fotelu zmian.

Dla tych, którzy chcą zmian, ale jednocześnie bliska jest im jednolitość kolorów, są wersje ze wszystkimi siedzeniami w kolorze czarnym z czerwonym logo (500)RED lub w kolorze czerwonym z czarnym logo.

Jeśli chodzi o najważniejszą na dziś zmianę – zmianę na napęd elektryczny – Fiat (500)RED daje dwie możliwości. Są to silnik elektryczny o mocy 95 KM i zasięg do 190 km oraz silnik 118 KM i zasięg do 320 km. Także dwie mamy wersje nadwozia – hatchback oraz cabrio ze składanym czarnym dachem.

Fiat 500 (RED) cabrio
Nowy Fiat 500 (RED)

Nowy Fiat (500)RED

Jego cena w Polsce (mówi się, że promocyjna tylko na początek) to 61 600 złotych w wersji podstawowej.

Model rozpoznamy po występujących po raz pierwszy w kolorze czerwonym logo 500 z przodu i logo FIAT na klapie bagażnika. Jest i emblemat u podstaw tylnych bocznych szyb i czerwone logo 500 na środku kierownicy soft-touch.

Ten model poza nowym i ekskluzywnym lakierem Red by (RED) występuje również w kolorach szarym mineral, białym ice i czarnym onyx. Kolejnym nietypowym akcentem (RED) jest pedał przyspieszenia z czerwonego anodowanego aluminium. Otrzymamy go w połączeniu z wnętrzem 3+1 wyposażonym w czarne fotele pasażerów i czerwony fotel kierowcy.

Model (500)RED bazuje na wersji Dolcevita. Dostępny w wersji hatchback z panoramicznym szklanym dachem oraz w wersji  Cabrio ze składanym czarnym dachem, wyposażony jest w silnik 1.0 70 KM Hybrid. W wersji hybrydowej oferowany jest w kolorach szarym pompei, białym gelato, czarnym vesuvio oraz – rzecz jasna – czerwonym passione. Słusznie wyczulonym na dbałość o język ojczysty czytelnikom wyjaśniamy, że słowa „pompei” oraz „vesuvio” w nazwach uznaliśmy za przymiotniki.

Do wyboru mamy felgi aluminiowe 15- lub 16-calowe. A do dyspozycji na pokładzie jest w tym modelu  system multimedialny z siedmiocalowym ekranem dotykowym, kompatybilny z Apple CarPlay i Android Auto.

Nowy Fiat 500 (RED) 3/4 przód
Nowy Fiat 500 (RED)

(500X)RED

Bazą modelu (500X)RED jest wersja Cross. Jest on oferowany jako hatchback oraz w wersji „open-air” z miękkim, czarnym dachem Dolcevita. W gamie kolorów, poza czerwonym passione, mamy szary moda, biały gelato i czarny cinema, wszystkie z czerwonymi akcentami. We wnętrzu elegancki ciemny odcień i czarne fotele z czerwonymi wykończeniami.

Temu modelowi należały się felgi dziewiętnastocalowe. I dobrze na nim leżą.

Za łączność w (500X)RED odpowiada system Uconnect z wbudowaną nawigacją i siedmiocalowym ekranem dotykowym. Za łączność zaś – silniki benzynowe z rodziny Firefly – 1,0 l o mocy 120 KM i 1,3 l o mocy 150 KM dostępny z dwusprzęgłową skrzynią automatyczną.

(500L)RED

W tym modelu również mamy do wyboru cztery kolory – czerwony passione, szary moda, biały gelato i czarny cinema. Wszystkie możemy zamówić z czarnym dachem. Koła – 16 lub 17 cali. A na wyposażeniu między innymi automatyczna klimatyzacja, czujniki deszczu i zmierzchu oraz tempomat z ogranicznikiem prędkości. Ten model napędza silnik benzynowy 1,4 l o mocy 95 KM, spełniający normę Euro 6D-Final.

Możliwości finansowania i wynajmowania

Atrakcyjna cena wyjściowa Fiata (500)RED to nie wszystko. FCA Bank i Leasys przygotowały kilka specjalnych ofert finansowania. Ze wszystkich ofert banku FCA mogą skorzystać tak klienci indywidualni, jak też firmy.

W ofercie kredytowej uwagę zwraca szczególnie kredyt Niska Rata. Niska, bo wynosząca 999 złotych. Ta propozycja opiera się na zastosowaniu raty balonowej z gwarancją odkupu przez dealera. Klienci będą mieli trzy możliwości zakończenia umowy. Są to mianowicie: oddanie Fiata (500)RED do dealera i wymiana samochodu na nowy, spłata raty balonowej ze środków uzyskanych od dealera lub sfinansowanie raty w kolejnym kredycie.

W innej z opcji możemy rozłożyć kredyt nawet na 84 raty.

Z kolei w ofercie Leasys warto przeanalizować ofertę wynajmu. Ta nie zawiera konieczności wniesienia pierwszego czynszu. Koszty rejestracji i ubezpieczenia samochodu są oczywiście zawarte w racie wynajmu.

Do wyboru mamy również Smart Renting. To forma wynajmu, w której klient ma możliwość poznania wartości samochodu po zakończeniu usługi wynajmu już na etapie podpisywania umowy. Jest też Leasing od 102%, który zapewne zainteresuje osoby chcące odkupić samochód po okresie leasingu. Tu również nie jest wymagana pierwsza wpłata.

Możliwości jest tak dużo, że szczegółowo mogą je przedstawić tylko eksperci w salonie.

Drzewo w bonusie

Rozpisaliśmy się wyjątkowo obszernie na temat ofert finansowych obejmujących Fiata (500)RED także z dodatkowego powodu. Jest nim oryginalna forma dbałości o środowisko naturalne. Każdy z klientów, który skorzysta z kredytu, leasingu lub wynajmu w FCA Bank lub Leasys będzie miał możliwość posadzenia swojego własnego drzewa w Afryce lub Ameryce Łacińskiej. A to dzięki udziałowi FCA Bank w międzynarodowym projekcie „Tree on board” i partnerstwie z Treedom – platformą, która umożliwia sadzenie drzew na odległość i śledzenie ich wzrostu online. Śledzenie ma tu szczególne znaczenie. Otóż zaadoptowane przez klientów drzewa będą pod opieką rolników (czy to w Afryce, czy Ameryce Łacińskiej), którzy będą je pielęgnować i korzystać z ich owoców. Klienci będą mieli natomiast możliwość dokładnej lokalizacji drzewa, będą mogli nadać mu imię i śledzić jego rozwój.

Dodatkową miłą pamiątką stania się właścicielem lub użytkownikiem nowego Fiata (500)RED będzie list witający w społeczności (RED), podpisany przez Bono i Oliviera François.

Nowy Fiat 500 (RED) przód Nowy Fiat 500 (RED) tył Nowy Fiat 500 (RED) 3/4 tył Fiat 500 (RED) 3/4 Fiat 500 (RED) deska 500 (RED) fotele 3+1 500 (RED) wnętrze z góry
Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!