Nowy Fiat 500L (2017) - lifting

Rodzina 500 to szereg stylowych aut oferowanych przez Fiata. Najbardziej rodzinny z nich, czyli 500L właśnie został odświeżony. Co się zmieniło?

Zmieniło się bardzo dużo. Fiat podaje, że aż 40 procent elementów poprawiono, a wiele nowych dodano. Lifting przestronnego minivana, bo do tej kategorii z pewnością 500L podpiąć można, nastąpił około rok po prezentacji odświeżonej małej 500. Tu warto przypomnieć, że do rodziny należy też crossover 500X, trochę mniejszy od 500L, ale z kolei bardziej zadziorny.

Zmiany w wyglądzie są kosmetyczne. Front 500L jest teraz nieco wyraźniej nakreślony. Pojawiły się bardziej charakterne wloty powietrza, które czynią całe auto wizualnie bardziej dynamicznym. Z tyłu zmiany nie są wielkie. Ten pas przemodelowano bardzo subtelnie – trzeba przyznać – od początku, mimo obłych, leniwych wręcz kształtów, był udany.

W ofercie 500L po liftingu znajdziemy trzy wersje: Cross, Wagon i Urban. Pierwszy z nich to odmiana uterenowiona i nie mamy tu na myśli jedynie dokładek. Jego prześwit został zwiększony o 25 mm, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w lekkim terenie. Dodatkowo Fiat oferuje w nim selektor jazdy z programami Normal, Traction+ i Gravity Control. To zestaw specjalnych ustawień kontroli trakcji, które zapewniają optymalną przyczepność w zależności od warunków.

Odmiana Wagon również jest interesującą odmianą, ponieważ jej nadwozie jest przedłużone o 14 cm. Dzięki temu mieści trzy rzędy siedzeń. Większy jest też bagażnik. Bez dodatkowych foteli ma 638 litrów. Cross i Urban mają tej przestrzeni 455 l.

Odmianę Urban można potraktować jako odmianę podstawową i jednocześnie najbardziej uniwersalną.

Na pokładzie nowego Fiata 500L znajdziemy między innymi system multimedialny Uconnect HD Live z 7-calowym ekranem dotykowym. Wśród wyposażenia poprawiającego bezpieczeństwo znajdziemy Autonomous City Brake. Jest to automatyczny system hamowania przeznaczony do miasta. Działa on do szybkości 30 km/h i zapobiega kolizjom.

Fiat nie zmienił listy jednostek napędowych. Znajdziemy tu między innymi 95-konny motor 1.4, 105-konnego 0.9 TwinAir, a także 1.6 MultiJet o mocy 120 KM.

Sprawdź sam jak jeździ rodzinny Fiat 500L z różnymi silnikami! Zapisz się na jazdy próbne!

Poprzedni wpis Następny wpis