W roku 2021 Ducato skończy 40 lat. Od roku 1981, od zawsze był jednym z najbardziej cenionych samochodów użytkowych w Europie.  W roku 2020 roku był też najlepiej sprzedającym się samochodem dostawczym wszystkich segmentów na rynku europejskim….

Dane świadczące o uznaniu Klientów z Europy są imponujące: około 150 000 sprzedanych sztuk i udział w rynku na poziomie 20,5%, ze wzrostem o 7,6% pod względem ilości i o 3 punkty procentowe pod względem udziału, w sytuacji, gdy rynek odnotowuje spadek.

40-letnia, włoska historia.

Prawie 40 lat temu Ducato, dzięki napędowi na przód, dużej przestrzeni ładunkowej i wszechstronności, zrewolucjonizował segment dużych samochodów dostawczych. Produkcja rozpoczęła się w roku 1981  na liniach produkcyjnych w Val di Sangro i trwa tam do dziś.

Warto też zauważyć, że Fabryka w Atessie (Włochy), jest największą na świecie fabryką produkującą średnie i duże samochody dostawcze.

Z biegiem czasu kolejne Ducato były stopniowo udoskonalane, dzięki czemu model stał się wzorcem w swojej kategorii i wyznacznikiem trendów. Obecnie fabryki opuszcza ponad dziesięźć tysiący wariantów. Sprzedawany jest w ponad 80 krajach na całym świecie. Szeroka gama wersji nadwozia i wytrzymałość ramy sprawiły, że stał się numerem jeden dla firm zajmujących się zabudową samochodów do użytku specjalnego oraz zabudową kempingową.

Shanghai, China – September 30, 2015.

Ducato i kamper: zwycięski duet.

Ducato jest niekwestionowanym liderem w segmencie „large van” na 13 europejskich rynkach. Jako jedyny jest też tworzony specjalnie jako baza dla kamperów. W ostatnich 10 latach ponad 500 000 rodzin w Europie wybrało Ducato jako bazę do zabudowy dla swojego samochodu kempingowego. Jego atutami są: szeroka gamie wariantów nadwozia, regularny, kwadratowy kształt przedziału ładunkowego, wydajne silniki i przyjemność prowadzenia. Podwozie do zabudowy kampera Ducato, projektanci Fiata zaprojektowali we współpracy z największymi europejskimi producentami pojazdów rekreacyjnych.  Pozwala to zaoferować najlepsze możliwe rozwiązania. Wakacje na pokładzie bestsellera Fiata Professional to idealny wybór. Można połączyć przygodę i wolność z bezpieczeństwem i spokojem we własnych „czterech ścianach”.

W ubiegłym roku, roku pandemii,  wiele rodzin skorzystało z tego rodzaju wypoczynku, spędzając czas na świeżym powietrzu, w bezpiecznym, samowystarczalnym kamperze.

Nowe technologie i ugruntowana jakość w kierunku zerowej emisji, dzięki E-Ducato.

Już w momencie premiery Fiat Ducato ujął Klientów swoją solidnością i niezawodnością. Już od pierwszej generacji modelu, Klienci wybierający Ducato, docenili nie tylko jego stabilność, ale także wszechstronność i łatwość obsługi. Prekursor nowej koncepcji samochodu dostawczego jest niekwestionowanym liderem w swoim segmencie, ze sprzedażą ponad 3 milionów egzemplarzy. Wszystkie te cechy, docenione przez szeroką rzeszę Klientów, zmienią się wkrótce w kierunku zerowej emisji. Ma to zapewnić w pełni elektryczna wersja Ducato.

E-Ducato zaprojektowano i skonstruowano zgodnie z najbardziej zaawansowanymi standardami jakościowymi marki Fiat Professional. E-Ducato będzie dostępny we wszystkich wariantach nadwozia i z taką samą pojemnością przestrzeni ładunkowej, co tradycyjny Ducato. Oferując od 10 m3 do 17 m3, a także z najlepszą ładowność na rynku, osiągającą aż 1950 kg, zapewne szybko odniesie sukces. W ofercie dostępne będą również różne opcje akumulatorów zapewniające zasięg od 230 do ponad 360 km w typowym miejskim cyklu dostaw.

Sukces nie tylko europejski.

Ducato ma już ugruntowaną pozycją w Europie, o czym świadczy jego nowy rekord. To także „globalny ambasador” marki Fiat Professional, który jest bestsellerem w Rosji, Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie i w Australii. Ducato to prawdziwy„van of the world” w ponad 80 krajach. Nawet w Ameryce Północnej Ducato odnosi sukcesy, jako ProMaster marki RAM.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!