Fiat dmucha na zimne. Obecnie Covid-19 osłabł i nie ma w tym momencie dużej ilości hospitalizowanych. Jednakże Covid całkowicie nie zniknął. Dlatego też, dbanie o sterylność nadal powinno być naszym priorytetem. W konsekwencji tego rozumowania, Fiat opracował innowacyjny schowek.

„Dolce Vita” to idea marki Fiat

FIAT prezentuje schowek z funkcją sterylizacji lampą UV-C („Sanitising Glove Box”). Jest to innowacyjne i niezwykłe technologiczne urządzenie, które pomaga zwiększyć higienę powierzchni przedmiotów osobistych. Aby pokazać, jak łatwa jest jego obsługa, marka przygotowała dwa nowe filmy. Opowiadają one o tym, jak ważne jest odkażanie przedmiotów codziennego użytku. Tylko wtedy możemy w pełni cieszyć się włoskim „dolce vita”, złożoną z radości, beztroski, dobrego samopoczucia oraz troski o siebie.

Dotyk

W filmie „Touch” („Dotyk”) widzimy rękę, która najpierw ma kontakt z niezbyt czystymi przedmiotami, a następnie chwyta smartfon. Tego typu sytuacje zdarzają się codziennie i często narażają nas na kontakt z podstępnymi bakteriami. Nieczyste przdmioty które dotyka wiele osób to m.in.  wózek sklepowy, klawiatura bankomatu, poręcz ruchomych schodów w metrze itp.

Na ratunek przychodzi schowek z funkcją sterylizacji lampą UV-C: wystarczy umieścić telefon komórkowy w schowku i rozpocząć procedurę dezynfekcji.

Pralka

W drugim filmie zatytułowanym „Washing machine” („Pralka”), ta sama ręka wkłada do pralki portfel, pęk kluczy, okulary przeciwsłoneczne i telefon komórkowy. Po włączeniu urządzenia hałas przedmiotów „tłukących się” w bębnie staje się coraz bardziej dokuczliwy. Pojawia się utrzymane w ironicznym tonie hasło: „Musi być jakiś lepszy sposób na odkażanie swoich osobistych rzeczy”, który nawiązuje do schowka z funkcją sterylizacji lampą UV-C.

Na razie w dwóch modelach

Schowek z funkcją sterylizacji lampą UV-C jest dostępny w nowym Fiacie (500)ᴿᴱᴰ i nowym Fiacie 500 „La Prima by Bocelli”. W schowek jest wbudowana lampa emitująca promienie UV-C. Właśnie dzięki temu można zdezynfekować powierzchnię smartfona, kluczy do domu i innych drobnych przedmiotów codziennego użytku.

Wystarczy tylko umieścić je w schowku, zamknąć go i włączyć system, naciskając specjalny przycisk umieszczony na konsoli centralnej. Niebieska kontrolka umieszczona na schowku i sygnał dźwiękowy informują o zakończeniu 3-minutowego cyklu dezynfekcji.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!