Fiat Panda Cross po raz kolejny został doceniony przez brytyjski magazyn specjalistyczny “4×4 Magazine” i zdobył prestiżową nagrodę “4×4 of the Year 2019” w kategorii crossoverów.

Chciałoby się powiedzieć: pomimo wieku. Bo Panda 4×4/Cross tej generacji jest z nami od 2012 roku, ale tak po prawdzie… wciąż nie ma konkurenta. Jury złożone z doświadczonych specjalistów 4×4 doceniło dobrą trakcję i zdolności terenowe w segmencie małych crossoverów, a także przyjemność z jazdy i “nieokrzesany” silnik.

Alan Kidd, redaktor magazynu 4×4 skomentował przyznanie nagrody w tymi słowami: „Nie sądzę, by istniał jakikolwiek inny samochód, który utrzymałby taką klasę przez lata jak Panda Cross. Rynek ciągle się zmienia, ale Panda Cross jest cudownie spójna w swojej ofercie, jednocześnie ulepszając się przez cały czas. Panda Cross nie została zaprojektowana jako samochód wyłącznie terenowy, ale dzięki niewielkiej wadze i czystym proporcjom, jest wyjątkowo zwrotna i stabilna na nierównym terenie. Trzeba przebyć długą drogę, aby ewentualnie znaleźć jej ograniczenia”.

Fiat przypomina, że Panda 4×4/Cross to pierwszy samochód miejski, który wjechał na wysokość 5200 m.n.p.m. i dotarł do obozu bazowego pod Everestem. Ja też miałem możliwość przekonać się o skuteczności tego auta zarówno na drodze jak i na bezdrożach.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=-T28xK92C2w[/youtube]

W salonach Euromobil można zamówić Pandę 4×4 z silnikiem 0.9 TwinAir 85 KM Turbo w cenie 65 100 zł. Jest najtańszym autem miejskim z napędem na cztery koła.

Poprzedni wpis Następny wpis