Fiat Tipo wraz z premierą odświeżonej wersji zadebiutował w „wesołej” odmianie – Cross. Kierowanej do osób młodych, dynamicznych i chcących zaznać trochę przygody.

Co tu się wydarzyło? Już wyjaśniam. Od samochodu coraz częściej oczekuje się atrakcyjnego wyglądu, ale najlepiej takiego, który da się opisać prostym słowem „fajny”. I taki też stara się być nowy Fiat Tipo Cross – czy jest, to już oceńcie sami.

Pewne jest to, że otrzymał ciekawy pakiet stylistyczny składający się z klasycznych elementów typowych dla crossoverów, czyli dolne dokładki zderzaków i progów w kolorze czarnym i srebrnym, a także czarne nadkola. Do tego srebrne obudowy lusterek i relingi dachowe. Jednak jest tego więcej.

Na przykład wprawne oko dostrzeże zupełnie nowe reflektory w technologii diodowej, dokładnie takie jak w standardowej wersji Tipo po liftingu. Diodowe są również tylne światła. Są też specjalnie dla tej odmiany przygotowane wzory felg, dostępnych w rozmiarze 16 lub 17 cali. Ocean Blue i Paprika Orange to nowe odcienie kolorów.

Zmiany techniczne? Owszem. To co widać od razu to wyższy prześwit. I to aż o 40 mm za sprawą nowej konfiguracji zawieszenia oraz większych kół.  Warto zwrócić uwagę na opony, które mają duży profil.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!