Siedem samochodów Fiat Fiorino zasiliło flotę Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie.
Auta będą służyć do przewozu próbek do badań pobranych od osób z podejrzeniem zakażenia wirusem Covid-19 i chorych.

Decyzją samorządu wojewódzkiego pojazdy trafią do miast, w których znajdują się oddziały zakaźne i Szpital Jednoimienny Zakaźny. Są to Przemyśl, Jarosław, Łańcut, Dębica, Mielec, Sanok i Jasło.

Jak podaje podkarpacki samorząd, samochody zakupiła Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie z funduszy unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego przeznaczonych na walkę z pandemią koronawirusa. Decyzją samorządu auta zostały przekazane w użyczenie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. „Tak formalnie najszybciej można było zrealizować to zamówienie. Cieszę się, że te samochody już są, bo będą dużym wsparciem w walce z koronawirusem, ułatwiając i przyspieszając badania”, powiedział marszałek Władysław Ortyl. Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie Adam Sidor podkreślił, że wymiana starych, czasem niesprawnych i psujących się aut na nową flotę pozwoli przyspieszyć proces wykonywania testów.

dav
dav

Do walki z pandemią jest siedem Fiatów Fiorino Cargo Business wyposażonych w pakiety Pro z dodatkowa parą gniazd 12V w przestrzeni bagażowej służących do podłączenia lodówek do przewozu materiałów sanitarnych, napędzanych ekonomicznymi silnikami 1.4 BZ 77 KM.

Fiorino to najmniejszy samochód dostawczy Fiata, który powstał, aby ułatwić swoim właścicielom wykonywanie codziennej pracy. Zgrabny z zewnątrz, pojemny wewnątrz i do tego oszczędny łączy łatwe prowadzenie w zatłoczonych aglomeracjach z funkcjonalnością furgonu. Pojemność przestrzeni ładunkowej do 2,8 m3 i ładowność do 660 kg oraz liczne udogodnienia takie jak 180-stopniowy kąt otwarcia tylnych drzwi, boczne drzwi przesuwne czy stała przegroda z centralnie umieszczonym oknem lub uchylna dwuczęściowa między kabiną pasażera a przestrzenią ładunkową usprawniają załadunek i rozładunek. Komfortowa kabina i liczne systemy bezpieczeństwa sprawiają, że codzienne obowiązki stają się przyjemnością.

Fiorino jest oferowany z największą w segmencie gamą silników, zapewniających niskie zużycie paliwa i małe koszty utrzymania. Gama jednostek napędowych obejmuje: silnik benzynowy 1.4 77 KM, 1.4 Natural Power z podwójnym zasilaniem metan – benzyna, diesel 1.3 75 KM z filtrem DPF w wyposażeniu seryjnym oraz systemem Start&Stop dostępnym na zamówienie, diesel 1.3 95 KM z turbiną o zmiennej geometrii, wyposażony w standardzie w filtr DPF FP_Flota_wspiera_walke_z_Covid-19_03oraz Start&Stop.

Fiat Fiorino jest dostępny w atrakcyjnych opcjach finansowania, abonamencie Fiat Professional lub leasingu 4PRO, w cenie już od 29 990 zł netto za model z rocznika 2019.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!