Wybierz markę

Ford E-Tourneo Courier jest pięciomiejscowym pojazdem adresowanym dla ludzi aktywnie spędzających czas. Model o charakterystycznej sylwetce, nawiązującej do segmentu SUV-ów, oferuje dużo przestrzeni dla pasażerów i ich bagażu. Jednocześnie kompaktowe nadwozie, idealnie wpisuje się w miejski styl życia. To już kolejny elektryczny model, po fantastycznym Mustangu Mach-E, jaki trafi do klientów wersji osobowych.

Ford E-Tourneo Courier jest jednym z 10 w pełni elektrycznych modeli, które Ford zaoferuje w Europie do roku 2024. To kolejny etap w drodze ku europejskiej gamie pojazdów o zerowej emisji, którą Ford chce osiągnąć do roku 2035.
Wersja w pełni elektryczna będzie oferowana w Europie w roku 2024. Będzie drugim modelem Tourneo który trafi do klientów, po Tourneo Courier z silnikiem benzynowym EcoBoost. Na wersję spalinową listy zamówień otwarte zostaną tego lata, a pierwsze egzemplarze dotrą do właścicieli pod koniec tego roku.Ford E-Tourneo, karoseria

Ford E-Tourneo – stworzony z myślą o przygodach

Model Forda E-Tourneo Courier opracowano od podstaw, z myślą o stworzeniu przestronnego, praktycznego i zwrotnego samochodu o kompaktowych wymiarach. Krótkie zwisy i naturalne, proste linie poszerzają optycznie nadwozie i podkreślają jego wytrzymałość. Front, odróżniający modele elektryczne, wyposażono w futurystycznie wyglądającą listwę oświetleniową, biegnąca w poprzek całego przodu. Widoczna jest też charakterystyczna dla Forda chromowana krata przedniego wlotu powietrza z „diamentowym” wzorem.

W pełni elektryczny model opracowano z myślą o komfortowym przewożeniu pięciu dorosłych osób i ich bagażu. W porównaniu z ustępującym Tourneo Courierem, podniesiono również funkcjonalność. Dzięki tylnej kanapie dzielonej w proporcji 60-40 i przestrzeni bagażowej większej o ponad 44 procent, model jest teraz bardziej uniwersalny. Pasażerowie mają obecnie do dyspozycji większą przestrzeń na wysokości ramion i nad głową, a także wiele udogodnień i miejsc na dodatkowe przedmioty. Między innymi zamontowano konsolę środkową, którą można skonfigurować w kilku ustawieniach.

Centrum cyfrowych rozwiązań pokładowych jest efektowny zestaw wskaźników „digiboard” i system informacyjno-rozrywkowy SYNC 4, sterowany za pomocą dużego, 12-calowego wyświetlacza dotykowego.

Ford E-Tourneo Courier jest dostępny w kilku wersjach, reprezentujących odmienne style. Wyróżnia się wśród nich model Active. Ma on kontrastowo lakierowany dach, wzmocnienia nadkoli, poprzeczki dachowe i wyjątkowe tkaniny obić foteli.

Nowe poczucie elektrycznego komfortu

Silnik elektryczny, jaki zamontowano w modelu E-Tourneo, ma moc 136 KM i odpowiada za płynność jazdy jaką zapewniają wersje elektryczne. Odczucia podczas podróży, można dodatkowo wzmocnić, korzystając z systemu „one-pedal”, pozwalającego na kontrolę samochodu jednym pedałem. Kierowcy mogą wybierać spośród trybów jazdy Normal, Eco i Slippery (śliska nawierzchnia).Ford E-Tourneo, ładowanie

Forda E-Tourneo można ładować zarówno prądem przemiennym o mocy 11 kW, jak i prądem stałym o mocy do 100 kW. Nocne ładowanie akumulatora od stanu 10 do 100% za pośrednictwem standardowego gniazda prądu przemiennego zajmuje 5,7 godziny.
Dzięki szybkim ładowarkom prądu stałego klienci mogą zwiększyć zasięg o 87 km w zaledwie 10 minut, a uzupełnienie akumulatora od 10 do 80 procent trwa mniej niż 35 minut.

Kiedy klienci mogą zakupić Forda Tourneo?

E-Tourneo Courier będzie dostępny od drugiej połowy 2024.
Nowy Tourneo Courier z 1,0-litrowym turbodoładowanym silnikiem benzynowym EcoBoost o mocy 125 KM wejdzie do produkcji jeszcze w 2023 roku.

Mieczysław Kowalik

Galeria Ford E-Tourneo

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!