Wybierz markę

Jest wiele powodów, które są przyczyną sukcesów Forda Kuga. Należy do nich z pewnością duży wybór napędów, który obejmuje m.in. doskonale sprzedającą się hybrydę Plug-In. Przypomnę zaś, że model ten z dużym zachwytem opisywaliśmy w teście. To oczywiście sportowy wygląd i wrażenia z jazdy. Czy można dać coś jeszcze? Do oferty wprowadzono właśnie model Ford Kuga Graphite Tech Edition, wyróżniającego się nowymi elementami stylistycznymi i bogatym wyposażeniem.

Kuga Graphite Tech Edition – styl, któremu się nie oprzesz

Wersja, która właśnie trafiła do sprzedaży jest wyposażona w pakiet ST-Line, dodający modelowi sportowego charakteru. Pakiet obejmuje m.in. duży tylny spojler i czerwone zaciski hamulcowe, a także aluminiowe pedały i listwy ochronne progów. Klienci mogą również zamówić pakiet ST-Line Black. W tej wersji mamy dodatkowo: lakierowany na czarno dach, czarne nakładki na lusterka i tylny spojler, a także czarne, błyszczące 20-calowe felgi.

Wyróżnikiem modelu jest przede wszystkim zwracający uwagę wariant kolorystyczny nadwozia Grey Matter. W gamie Kugi jest on oferowany wyłącznie w wersji Kuga Graphite Tech Edition. Wspaniale prezentuje odważny kontrast z wyjątkowymi, 19-calowymi wieloramiennymi felgami aluminiowymi z czarnym błyszczącym wykończeniem.Ford Kuga Graphite, koło

Systemy wspierające kierowcę w standardzie

Jednakże najważniejsze w modelu Kuga Graphite Tech Edition jest bogate wyposażenie standardowe. Prawie 50% wszystkich egzemplarzy Kugi, jakie zamówiono w 2022 roku, wyposażano w pakiet systemów wspomagających kierowcę. Dlatego też w modelach Kuga Graphite Tech Edition zaoferowano pakiet funkcji, aby uczynić jazdę mniej wymagającą. Są tam zatem systemy, które pozwalają na automatyczne podążanie za ruchem na autostradzie, czy ostrzegają przed pojazdami znajdującymi się w martwym polu. Automatycznie dostosowują maksymalną prędkość do znaków drogowych, czy umożliwiają manewry parkowania bez użycia rąk i wiele innych.

W standardzie zaoferowano również pakiet Technology. Ułatwia on jazdę dzięki reflektorom adaptacyjnym LED, zmieniającym automatycznie światła i ograniczającym oślepianie innych użytkowników drogi. Ponadto zastosowano wyświetlacz head-up i informacje takie, jak prędkość pojazdu i instrukcje nawigacyjne znajdują się w jego polu widzenia „na szybie”.Ford Kuga Graphite, wnętrze

Jakie wersje silnikowe zaproponowano klientom?

Nowa wersja jest dostępna z pełną gamą układów napędowych Kugi, w tym Plug-In Hybrid, napędem hybrydowym, wysokoprężnym EcoBlue i wariantami benzynowymi EcoBoost.

Kugę Graphite Tech Edition, produkowaną w zakładach Forda w Walencji w Hiszpanii, można już zamawiać w salonach Forda. Pierwsze dostawy do klientów rozpoczną się w czerwcu.

Bogusław Korzeniowski

Galedia modelu Ford Kuga Graphite

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!