Mustang Mach-E dzierży już trzy rekordy Guinnessa. Do wcześniej pobitego rekordu ultrawydajności (CZYTAJ), dołożył kolejne dwa. Tym razem w zakresie ładowania.

Rekord Guinnessa – czas to pieniądz

Rekord Guinnessa z wynikiem 43 minut i 13 sekund to zdecydowanie najkrótszy czas ładowania podczas najdłuższej podróży w Wielkiej Brytanii. To wynik o 30 minut lepszy niż podczas poprzedniej próby! Szybkie ładowanie Mustanga Mach-E z napędem na tylne koła, przy pomocy ładowarki o mocy 150 kW, dodaje około 73 mil (ok. 117,5 km) zasięgu jazdy na każde 10 minut ładowania.

Zespół bijący rekord Guinnessa zatrzymał się tylko na jedno doładowanie. To oznacza, że ​​rekord najmniejszej liczby postojów na uzupełnienie energii, zostanie na stałe utrzymany przez Forda Mustanga Mach-E. Przy okazji warto wspomnieć, że sieć ładowania MFG dołączy do istniejących 15 000 punktów w Wielkiej Brytanii i 200 000 w całej Europie. Można je zlokalizować i opłacić w aplikacji Ford Pass. A także wyznaczyć do nich trasę. To niezwykle wygodny, wydajny i wymagający minimum wkładu system ładowania pojazdów elektrycznych.

Pierwszy rekord

W lipcu imponująca wydajność Mustanga Mach-E na tej samej trasie pozwoliła zużyć najmniej energii przez pojazd elektryczny. Pokonanie 6,5 mili (ok. 10,5 km) na jednej kilowatogodzinie (kWh) odpowiada znacznie ponad 500 milom (ok. 804,7 km) całkowitego zasięgu. Z tego powodu oficjalny zasięgiem 379 mil (ok. 609,9 km) z jednego ładowania należy uznać za zaniżony (CZYTAJ). Takie zaniżenia lubimy. To pokazuje, jak niezwykle wydajnym napędem dysponuje Mustang Mach-E. Przy odpowiednim stylu jazdy, deklarowany przez producenta zasięg jest nie tylko realny. Za to wręcz bezproblemowo może zostać znacząco zwiększony.

Wraz z dostarczaniem kolejnych samochodów klienci mogą być pewni, że Mustang Mach-E będzie przydatny w codziennym użytkowaniu. Dowodem tego jest ta potrójna rekordowa wydajność, nawet podczas najbardziej ekstremalnej podróży w Wielkiej Brytanii – powiedział Tim Nicklin, kierownik ds. elektryfikacji Forda.

Raport Forda Go Electric wyraźnie wskazuje, że ​​średni zasięg, jaki według opinii konsumentów może przebyć samochód elektryczny, wynosi poniżej 150 mil (ok. 241,4 km). Czyli Mustang Mach-E może osiągnąć ponad trzykrotnie dłuższą odległość w rękach profesjonalistów i być doładowany w trasie poniżej 45 minut. Konkludując – może z łatwością sprostać codziennym wymaganiom klientów – dodał Tim Nicklin.

Doświadczona załoga

W nadzwyczajnym teście  brali udział Paul Clifton, korespondent BBC, oraz piloci Fergal McGrath, Kevin Booker i Adam Wood. Mają oni już na swoim koncie różne rekordy związane z ekonomiczną jazdą pojazdami z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi. Podczas prób bicia rekordu wykorzystali możliwości zdalnego rejestrowania danych Intrepid Control Systems. Wiązało się to z potrzebą do monitorowania i rejestrowania zużycia energii przez samochód, zgodnie z surowymi standardami niezależnej weryfikacji ustanowionymi przez Guinness World RecordsTM.

– Świetny zasięg, innowacyjne technologie oraz wyróżniająca, nieprzeciętna stylistyka – to tylko kilka słów, które opisują nowego Mustanga Mach-E. Liczne rekordy, ale i testy dziennikarzy oraz opinie pierwszych klientów potwierdzają, że zasięg naszego w pełni elektrycznego SUV-a jest imponujący. Wielu kierowców obawia się samochodów elektrycznych właśnie z tego powodu. Mustang Mach-E temu przeczy. W zamian zapewnia zarówno bezkompromisowe osiągi, niezrównany komfort oraz bogate wyposażenie. Ale też, co niezwykle ważne – czysto sportowe emocje – powiedział Piotr Pawlak, prezes i dyrektor generalny Ford Polska.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!