Wybierz markę

Dzięki szerokiej gamie oryginalnych lub licencjonowanych akcesoriów i części Forda z samochodami można zrobić niemal wszystko. Można je przerobić nawet na gąsienicowy transporter nieopancerzony. Dowody – cztery na bazie Bronco i dwa na bazie Bronco Sport – Ford przedstawił podczas tegorocznego SEMA Show.

Podczas SEMA Show 2021 w Las Vegas Ford pokazał niesamowite możliwości personalizacji dwu- i czterodrzwiowych SUV-ów Bronco i Bronco Sport. Sześć ekscytujących projektów wyjątkowego modelu to efekt pracy znanych konstruktorów i użycia fabrycznie montowanych komponentów oraz akcesoriów instalowanych przez dilerów, czy też firmy obecne na rynku wtórnym.

Nowy brand w pięknej historii

Prezentacja ma związek z premierą nowego brandu The Built Wild™ Bronco®, w ramach której samochody można spersonalizować do dowolnych celów. Historię marki przedstawialiśmy na naszym blogu w odcinkach. Tu jest pierwszy: blog.pgd.pl/historia-forda-bronco-cz-1-poczatki/.

Ford Outfitters Off-Road Wheeling and Beyond Bronco
Ford Outfitters Off-Road Wheeling

Na stoisku Forda oko radowały cztery niestandardowe Bronco i dwa w wersji Sport. Przygotowali je wiodący konstruktorzy w branży off-roadowej. Każdy z pojazdów został zbudowany z wykorzystaniem oryginalnych części Ford i Ford Performance i licencjonowanych akcesoriów. Ale także oczywiście wielu części elementów do niestandardowych zastosowań.

– Klienci Bronco uwielbiają części i akcesoria, które podkreślają osiągi i terenowy styl życia. Dlatego poświęciliśmy wiele czasu, aby dostarczyć produkty dopasowane do ich indywidualnych potrzeb – powiedział Eric Cin, globalny dyrektor Forda ds. personalizacji pojazdów. – Od czasu premiery obu modeli przygotowaliśmy już ponad 350 części i akcesoriów do nich, a liczba ta cały czas rośnie.

Wszystkie komponenty i części Forda użyte w projektach zaprezentowanych na SEMA Show 2021 można znaleźć na nowej stronie pod adresem www.accessories.ford.com. Podobnie jak wszelkie inne części i akcesoria do Bronco i Bronco Sport.

Opisy projektów

Ford Outfitters Off-Road Wheeling and Beyond Bronco

Bronco RTR Fun-Runner by RTR Vehicles

Legendarny kierowca Ford Performance i znany konstruktor Vaughn Gittin Jr. stworzył konstrukcję opartą na dwudrzwiowym Bronco serii Badlands™. Mamy w nim m.in. niestandardową listwę dźwiękową RTR oraz licencjonowane akcesoria Forda – specjalne nakładki na progi i folię chroniącą lakier. Sportowy układ wydechowy z podwójnymi czarnymi chromowanymi końcówkami Ford Performance nadaje silnikowi EcoBoost mocniejszy dźwięk, a pojazdowi atrakcyjniejszy wygląd.

Bronco RTR Fun-Runner by RTR Vehicles

Co więcej, RTR przekształcił samochód w pojazd do niezrównanej zabawy. Zwiększył jego możliwości oraz osiągi i jednocześnie wyróżnił Bronco firmową stylistyką. W związku z tym auto ma przednią oś Ultimate Dana 44 FDU z przegubem Spicer® Extreme i tylną oś Ultimate Dana 60. Fun-Runner jeździ na kutych kołach RTR Tech 6 i 37-calowych oponach terenowych.

Bronco by BDS Suspensions

Firma o wieloletniej historii współpracy z Fordem, BDS Suspensions stworzyła terenowy pojazd pierwszej pomocy. Jego podstawę tworzy dwudrzwiowy Bronco z serii Black Diamond™. Propozycja BDS Suspension pokazuje pojazd jako kompletny wóz strażacki. Dlatego zafasował on specjalistyczny sprzęt, aby w kompleksowy sposób wspierać ekipy ratownicze.

Bronco by BDS Suspensions
Bronco by BDS Suspensions

Ponadto pojazd jest wyposażony w czterocalowy system UCA BDS z gwintami Fox 2.5 PES, tylne regulowane wahacze i drążek kierowniczy BDS, łącznik stabilizatora. Wrażenie robią też 37-calowe opony BFGoodrich® KM3™. Zderzaki CrawlTek Revolution pozwalają na mocowanie wyciągarek oraz haków do wyciągania zarówno z przodu, jak i tyłu. Inne modernizacje objęły zmodyfikowany hardtop, progi rurowe CrawlTek, wysuwaną płytę CargoGlide CG1000XL i sprężarkę powietrza pod maską ARB® TwinAir.

Bronco by Tucci Hot Rods

Tucci Hot Rods zaprezentowało gotowego na przygody pogromcę śnieżnych zasp. Samochód jest oparty na czterodrzwiowym modelu serii Badlands™. W pokonywaniu lodu i głębokiego śniegu (lub kopnego piasku) kierowcom będą pomagać gąsienice Matttracks Serii 88.

Bronco by Tucci Hot Rods
Bronco by Tucci Hot Rods

Pojazd napędza silnik EcoBoost o pojemności 2,3 litra współpracujący z siedmiobiegową manualną skrzynią. Oświetlenie wzbogaciły Rigid® Light Shop Adapt Light Bar, Radiance Pods i Rock Light Kit. Wyciągarka WARN Industries ZEON® 10s jest umieszczona z przodu, wraz z wysuwanymi panelami, które ułatwiają wsiadanie i wysiadanie.

Bronco BAJA FORGED by LGE-CTS Motorsports

Theresa Contreras, konstruktorka z niezwykłym doświadczeniem w adaptacji Fordów, założycielka BAJA FORGED Parts, powróciła z czterodrzwiową niestandardową wersją modelu serii Outer Banks™. Pojazd łączy potrzeby przygód w terenie z innymi potrzebami. Takimi jak chłodzenie napojów, bo oferuje pokładową lodówkę. I takimi jak jakość muzycznych brzmień, bo ma zestaw dźwiękowy klasy premium z soundbarem JBL.

Zawieszenie pojazdu wzbogacił system ICON Vehicle Dynamics® 3.0. Ponadto mamy tu poszerzenia błotników BAJA FORGED i bagażnik na koło zapasowe. A z „drobniejszych” akcesoriów m.in. światła terenowe Ford Performance Parts i składany stolik w tylnej klapie.

Bronco Sport BAJA FORGED by LGE-CTS Motorsports

Sara Morosan, współwłaścicielka LGE-CTS Motorsports, stworzyła spartańską wersję Bronco Sport serii Badlands z 2021 roku. Co prawda dodała mnóstwo elementów z Ford Performance Parts i Ford Licensed Accessories, ale tylko dla zwiększenia możliwości w terenie, a nie dla komfortu.

Zawieszenie w tej propozycji jest podniesione o dwa cale. Udoskonalają je system ICON Vehicle Dynamics oraz przednie i tylne stabilizatory Hellwig Suspension Products. Wydech zmodernizowanego dwulitrowego silnika EcoBoost wzmocnił wydajny układ Borla® cat-back. Możliwości pojazdu na najtrudniejszych szlakach zwiększają przednie i tylne zderzaki rurowe BAJA FORGED, wyciągarka WARN Industries VR EVO, hak Factor 55 i aluminiowa kluza.

Bronco Sport by Performance Products

Firma CGS Performance Products, specjalizująca się w układach dolotowych i wydechowych, zmodernizowała Bronco Sport serii Badlands 2021.

Bronco Sport BAJA
Bronco Sport BAJA FORGED by LGE-CTS Motorsports

Pojazd jest wyposażony we wlot zimnego powietrza CGS Performance Products i wydech typu cat-back pokryty czarną ceramiką. Nocną jazdę w terenie ułatwia oświetlenie terenowe Light Shop. Wśród dodatków mamy nadkola Air Design i tylny spojler, na słupkach światła LED A Rigid Light Shop, niestandardowy lakier Sikkens® firmy Flyin’ Irons Designs i powłokę ceramiczną Cerakote.

Jest na co popatrzeć. Jest o czym pomarzyć.

Bronco BAJA FORGED Bronco by BDS Suspensions Bronco by Tucci Hot Rods Bronco Sport BAJA
Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!