Wyścig do rzeczywistości. Wirtualny samochód wyścigowy Extreme P1 zespołu Fordzilla debiutuje w rzeczywistym świecie

Jest to pierwszy wirtualny samochód wyścigowy występujący w grze, zaprojektowany we współpracy producenta samochodów z graczami. E-sportowy zespół Forda, Fordzilla ponownie wraca do gry, prezentując 16 grudnia podczas transmisji na żywo prawdziwy, pełnowymiarowy model ekstremalnego samochodu wyścigowego, Fordzilla P1.

W czasach, gdy powszechne stało się przenoszenie prawdziwych samochodów do gier komputerowych, jest to pierwszy przypadek materializacji wirtualnego samochodu, który jeszcze nie pojawił się w grze, a ma już postać fizycznego modelu, który powstał w ramach współpracy producenta aut z graczami.

Podróż do rzeczywistości wyścigowego auta Fordzilla P1 rozpoczęła się w marcu tego roku, gdy gracze zostali zaproszeni do głosowania na Twitterze, które miało określić wyposażenie i funkcje samochodu, w tym konfigurację siedzeń, umiejscowienie silnika i projekt kokpitu. W trakcie głosowania fani oddali prawie ćwierć miliona głosów

Zespół Fordzilla P1: esencja radości

Karoserię innowacyjnego samochodu wyścigowego Fordzilla P1 zaprojektował Arturo Ariño , wnętrze jest wizją Roberta Engelmanna. Obaj są projektantami Forda.
Samochód wyścigowy zbudowano na bazie jednolitej struktury typu monocoque, częściowo zamkniętej dużą, chroniącą kierowcę i pasażera, przezroczystą osłoną, jak w myśliwcu. Przezroczysta osłona nie tylko zaciera granicę między nadwoziem i wnętrzem, ale podkreśla również nietypową pozycję za kierownicą, niczym w bolidzie F1.
Nadwozie jest połączeniem eleganckiego przodu, przypominającego auta klasy GT z pięknie ukształtowanymi przednimi błotnikami oraz głęboko rzeźbionymi powierzchniami bocznymi, z zapadającymi w pamięć, płynnie ukształtowanymi łukami, wizualnie łączącymi kokpit z tylnymi kołami. Całkowicie odsłonięty, aerodynamicznie ukształtowany tył pojazdu przywodzi na myśl surowość torów wyścigowych.

W kokpicie znalazły się rozmieszczone po bokach monitory LED, na bieżąco informujące kierowcę i pasażera o sytuacji na torze. Ponadto, wbudowany w kierownicę ekran umożliwia bezpośrednią wymianę informacji i danych z centrum dowodzenia zespołu wyścigowego w boksach serwisowych. Całe wnętrze zaprojektowano tak, by pomóc zminimalizować rozproszenie uwagi kierowcy podczas wyścigu i zwiększyć radość ze współzawodnictwa na torze.

W siedem tygodni od projektu do rzeczywistości

Fordzilla P1 to pierwszy w historii samochód Forda zbudowany cyfrowo, bez jakiejkolwiek bezpośredniej interakcji człowieka z człowiekiem w całym procesie. Z powodu pandemii, został zaprojektowany przez zespół, który nigdy się nie spotkał, pracując zdalnie i w rozproszeniu w pięciu różnych krajach. Pojazd zbudowano w zaledwie siedem tygodni – czyli o połowę krócej, niż zwykle. Ukończona konstrukcja to pełnowymiarowy model nadwozia i wnętrza o ekstremalnych proporcjach i naprawdę niepowtarzalnym charakterze.

Współtworzony przez graczy i dla graczy hipersamochód ma kilka wyjątkowych elementów, dedykowanych społeczności sim-racerów ścigających się na symulatorach. Na podłodze przed fotelem pasażera znajduje się akronim AFK (Away From Keyboard, czyli „Z dala od klawiatury”) – zabawne przypomnienie, że osoby siedzące w tym fotelu nie znajdują się przed komputerem. Grafika #levelup potwierdza, że ​​gracze i kierowcy wyścigowi dążą do doskonałości za każdym razem, gdy grają lub się ścigają, podczas gdy napis #liftoff ma upamiętniać przeniesienie tego wyścigowego auta z wirtualnego do prawdziwego świata. Najważniejsze przesłanie dla każdego gracza i kierowcy można przeczytać na przednim, dolnym spojlerze; akronim GLHF (Good luck have fun), czyli wiadomość: „Powodzenia, baw się dobrze i ciesz się jazdą”.

Wymiary

Wymiary bolidu Fordzilla P1 przedstawiają się następująco:
Długość: 4731 mm
Szerokość: 2000 mm
Wysokość: 895 mm
Koła: Przednie opony 315 x 30 x r21. Tylne opony 355 x 25 x r21

Poprzedni wpis Następny wpis