Wybierz markę

ForzaItalia to wydarzenie, którego nie można pominąć. Stowarzyszenie zrzeszające miłośników włoskiej motoryzacji i kultury co roku organizuje spotkanie, które zachwyca imponującą listą niecodziennych pojazdów i mnóstwem atrakcji. Tegoroczna edycja odbędzie się w niedzielę, 28. maja, w położonym pół godziny drogi od Warszawy Pałacu Rozalin.

Tradycyjnie na spotkaniu będzie kilkaset pojazdów – od pięknych klasyków, przez pobudzające wyobraźnię samochody sportowe, po najnowsze cuda włoskiej sztuki inżynieryjnej. Wydarzenie nie może się oczywiście odbyć bez specjałów włoskiej kuchni. Są też inne atrakcje, takie jak wykłady czy konkursy z wiedzy o Włoszech i tamtejszej motoryzacji. Zwieńczeniem każdej edycji ForzaItalia jest konkurs elegancji, podczas którego przed zebraną publicznością prezentowane są najciekawsze pojazdy całego wydarzenia.

ForzaItalia 2023, czyli Alfa Romeo ku przyszłości

Partnerująca wydarzeniu marka Alfa Romeo zaprezentuje na tegorocznym zlocie trzy modele. Będą to najnowszej generacji sedan Giulia i sportowy SUV Stelvio MY2023 oraz pierwszy zelektryfikowany samochód marki – Tonale PHEV. Ten ostatni, wprowadzony do sprzedaży w zeszłym roku, wyznaczył nowe standardy piękna i zaawansowanych rozwiązań technicznych.

Wszystkie trzy prezentowane na ForzaItalia.pl 2023 modele Alfy Romeo wpisują się w kategorię „ruchomych dzieł sztuki”. Giulia, Stelvio i Tonale uwodzą pięknem linii zewnętrznych, komfortowymi wnętrzami zapewniającymi pełną łączność ze światem i najnowszymi systemami wspierającymi kierowcę.
Łączy je charakterystyczny dla marki, sportowy grill „Scudetto” i najnowsze adaptacyjne przednie światła Full LED Matrix.

Na nowy poziom inżynierowie marki wznieśli też technologię i łączność ze światem. W pełni cyfrowy zestaw zegarów o historycznym „teleskopowym” kształcie, z ekranem TFT oferuje najwyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa w samochodzie. Każdy model oferuje też zaawansowaną technologię NFT (Non-Fungible-Token) śledzącą cykl życia pojazdu.

Na szczególną uwagę zasługuje najmłodszy członek rodziny Tonale. Modelem tym Alfa Romeo rozpoczyna ewolucję od zerowej liczby pojazdów zelektryfikowanych (początek 2022 roku) do pełnej gamy samochodów o zerowej emisji (w 2027 roku). Tonale Plug-In Hybrid Q4 to najbardziej sportowa wersja w gamie o najwyższej klasy zwinności i dynamice jazdy. Jej hybrydowy silnik Q4 typu plug-in hybrid dostarcza łączną moc 280 KM, a dzięki napędowi na wszystkie koła Q4 oferuje najwyższą przyczepność i bezpieczeństwo.

Zgodnie z filozofią marki każdy model Alfy Romeo jest dostępny w czterech stylowych, bogato wyposażonych wersjach wyposażenia – Super, Sprint, Ti i Veloce. Każdy z nich jest też objęty 5-letnią gwarancją Maximum Care z limitem wynoszącym aż 200 tys. km.

Mieczysław Kowalik

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!