Wprawdzie nowy model Mitsubishi Eclipse Cross PHEV jeszcze nie zadebiutował na polskim rynku, ale już mamy super informację. Właśnie otrzymał prestiżową nagrodę Good Design Award 2020.

Mitsubishi Eclipse Cross pierwszej generacji, wprowadzono na rynek pod koniec 2017 roku. Było ono przedstawione klientom jako sportowy SUV Coupe. Jego cechy to wyrazista stylistyka, doskonała japońska jakość, dynamika jazdy z napędem na wszystkie koła i bezpieczeństwo. Te innowacyjne funkcje miały na celu poszerzenie zasięgu rynku Mitsubishi Motors o nowych klientów.

Nowa Generacja

Po trzech latach, sprzedaży przekroczyła ćwierć miliona egzemplarzy. Teraz do kolejnych grup klientów dociera nowa generacja Eclipse Cross PHEV, odzwierciedlająca zarówno ich gusta, jak i zmieniające się społeczne aspiracje.

To właśnie harmonijne połączenie stylu, technologii i odpowiedzialności społecznej zostało wyróżnione prestiżową nagrodą Good Design Award za rok 202, przyznawaną przez Japan Institute of Design Promotion.

Nagroda…

W podsumowaniu organizatorzy stwierdzili: „Nowy ECLIPSE CROSS PHEV, który jest smuklejszy i bardziej wyrafinowany, a jednocześnie korzysta ze sportowego i indywidualnego charakteru SUV-a coupe znanego z poprzednika, został zaprojektowany tak, aby zapewnić lepsze wrażenia z jazdy, zupełnie odmienne od poprzednich, większej liczbie klientów. Zachowuje przy tym zarówno oszczędność paliwa, jak i łatwość prowadzenia, czego symbolem jest dodanie do gamy wersji PHEV”.

Good Design Award jest jedynym kompleksowym systemem oceny i rekomendacji w dziedzinie wzornictwa w Japonii, zapoczątkowanym w roku 1957 przez System Selekcji Dobrych Projektów (Good Design Product Selection System).

Uzasadnienie…

Według słów organizatorów: „Good Design Award jest ruchem mającym na celu wzbogacenie życia i społeczeństwa poprzez wzornictwo, Good Design Award wyróżnia otaczające nas obiekty, w tym produkty przemysłowe, architekturę, oprogramowanie, systemy, usługi i tak dalej. Niezależnie od tego, czy brane pod uwagę jest dobro materialne, czy niematerialne, Good Design Award uznaje je za projekt, dokonuje oceny i docenia jego jakość, o ile zostało stworzone, aby spełniać pewne ideały lub cele.”

Poprzedni wpis Następny wpis