Gama wydajnych układów napędowych podkreśla zaangażowanie Hyundaia w produkcję samochodów przyjaznych dla środowiska, ale bez uszczerbku dla osiągów silnika

Wydajne i zelektryfikowane układy napędowe

Nowy TUCSON oferuje najszerszą gamę zelektryfikowanych układów napędowych w segmencie kompaktowych SUV-ów – idealnych zarówno na wyjazd na zakupy, jak i na dłuższe rodzinne wakacje. Samochód można wyposażyć w zelektryfikowany układ napędowy, odpowiedni dla każdego kierowcy: benzynowy i wysokoprężny z 48-woltową instalacją łagodnej hybrydy, w pełni hybrydowy i hybrydowy typu plug-in. Dzięki tak wielu możliwościom każda rodzina może dokonać odpowiedzialnego wyboru.

Gama układów napędowych oparta jest na silniku benzynowym Smartstream lub silniku wysokoprężnym Smartstream. Oba silniki spalinowe występują w różnych stopniach elektryfikacji. Silnik benzynowy pozostaje przyjazny dla środowiska, jednocześnie zapewnia zoptymalizowane osiągi i oszczędność paliwa. Wyposażony w wydajną 48-woltową instalację łagodnej hybrydy Hyundaia, silnik benzynowy występuje w dwóch wersjach różniących się mocą układu, aby dać kierowcy możliwość wyboru osiągów. W ten sposób rodziny mogą podróżować dalej zużywając mniejszą ilość paliwa i oszczędzać więcej pieniędzy podczas tankowania.

Kierowca może wybrać też hybrydowy układ napędowy o mocy 230 KM z napędem na dwa lub na cztery koła, aby uzyskać jeszcze większą wydajność i zmniejszoną emisję. W połączeniu z akumulatorem litowo-jonowo-polimerowym o pojemności 1,49 kWh i sześciobiegową przekładnią, silnik elektryczny zapewnia moc potrzebną rodzinie do podróżowania, bez poświęcania przyjemności z jazdy lub troski o środowisko.

Jako opcja występuje też odmiana hybrydowa typu Plug-in o mocy 265 KM, która umożliwia kierowcy przejechanie ponad 50 kilometrów korzystając wyłącznie z silnika elektrycznego. Może on wygodnie ładować akumulatory na publicznych stacjach ładowania oraz w domu za pomocą przyłącza typu Wallbox lub kabla podłączonego do zwykłego gniazdka.

Nowy TUCSON oferuje szeroką gamę zelektryfikowanych układów napędowych. Kierowcy ucieszą się, że nie będą musieli wybierać między mocą silnika, a niską emisją. Niezależnie od tego, czy potrzebują samochodu na krótkie przejazdy po mieście, czy dalekie rodzinne wycieczki, dzięki nowemu Hyundaiowi TUCSON, rodziny podróżują bardziej odpowiedzialnie.

UMÓW SIĘ NA JAZDĘ PRÓBNĄ

Szereg różnych trybów jazdy

Napęd na cztery koła i nowe tryby jazdy terenowe czynią z modelu TUCSON prawdziwego SUV-a. Nowy selektor funkcji Terrain Mode – dostępny w modelu hybrydowym i hybrydowym typu plug-in z automatyczną skrzynią biegów – wykorzystuje charakterystyczną dla Hyundaia technologię napędu na cztery koła HTRAC, aby zapewnić zwinność i lepsze wykorzystanie momentu obrotowego.

Oprócz standardowych trybów jazdy, są trzy tryby terenowe – na błoto, piasek i śnieg (Mud, Sand i Snow), które optymalizują osiągi i ustawienia napędu HTRAC, aby zapewnić lepsze wrażenia z jazdy w różnych warunkach drogowych. Kierowcy poczują się pewnie, ponieważ mogą jeździć nowym modelem TUCSON w zróżnicowanym terenie wiedząc, że samochód poradzi sobie z wyzwaniami. Gdziekolwiek kierowca zabiera swoją rodzinę, nowy TUCSON jest zawsze gotowy na kolejną przygodę, dzięki możliwościom swojego napędu 4×4.

Poprzedni wpis Następny wpis