Jeszcze nie znajdziecie go w polskich cennikach, ani też w dealerskich salonach, ale wiemy już ile kosztuje odświeżony Seat Leon.

Cennik nowego Leona będzie otwierała kwota 59 300 zł, jaką trzeba zapłacić za wersję Reference. Do tej pory najniższą specyfikacją była Entry. Bazowym silnikiem jest znana jednostka benzynowa 1.2 TSI o mocy 86 KM. Samochód w standardzie będzie miał radio, klimatyzację, elektrycznie regulowane lusterka z podgrzewaniem, elektrycznie sterowane szyby czy siedem poduszek powietrznych. Znamy również cenę bazowego diesla, która wynosi 70 100 zł. Mowa o silniku 1.6 TDI o mocy 90 KM.

seat_leon_38

Wraz z faceliftingiem Leona wzbogacono ofertę silnikową o jednostkę 1.6 TDI o mocy 115 KM z 6-biegową skrzynią manualną. Poza tym Leon będzie oferowany z silnikami o mocach od 86 do 300 KM w wersji Cupra ST 4Drive. Są także standardowe samochody z napędem na cztery koła.

Zupełną nowością w ofercie Seata jest odmiana Copa. To kompletnie wyposażony i świetnie wyglądający samochód, który można nabyć w cenie od 71 900 zł z silnikiem 1.2 TSI o mocy 110 KM. Kolejną, nową wersję będzie elegancka, topowa Xcellence, której cena startuje od 81 500 zł. Auto w takiej specyfikacji wyróżnia się m.in. dostępem bezkluczykowym czy diodowym oświetleniem wnętrza z możliwością wyboru jednego z ośmiu kolorów. Za dopłatą będzie można zamówić nowość w gamie wyposażenia, czyli 8-calowy ekran systemu multimedialnego oraz asystenta jazdy w korku.

seat_leon_sc_fr_20

Pozostają wersje Style (od 76 300 zł) oraz FR od 81 500 zł. Jednak w tym ostatnim przypadku mowa już o samochodzie z jednostką 1.4 TSI o mocy 125 KM. Leon w tym wariancie oferowany jest teraz z 8-calowym ekranem dotykowym systemu multimedialnego oraz z czujnikami deszczu i zmierzchu.

Cena nowego Seata Leona z automatyczną skrzynią biegów będzie się zaczynała od 91 500 zł. Jest to wersja Copa z nową linią oszczędnego silnika 1.4 EcoTSI o mocy 150 KM.

Umów się na jazdę próbną Seatem Leonem!

Poprzedni wpis Następny wpis