Talento to najnowszy samochód dostawczy w gamie Fiat Professional, ale nie jest to nazwa obca. Stosowaną już ją w latach 90., w dość popularnym modelu znanym również jako Ducato, który później zastąpiło Scudo. Nazwę Ducato zarezerwowano dla większego samochodu. Teraz pałeczka wraca i Talento niebawem zastąpi Scudo.

Fiat Talento jest średniej wielkości autem użytkowym, dostępnym zarówno z nadwoziem do przewozu osób jak i towarów. Dzięki kompaktowym gabarytom i dużym możliwościom transportowym, jest modelem bardzo wszechstronnym, a plasuje się pomiędzy największym w gamie Ducato, a kombivanem Doblò. Ładowność Talento może wynieść nawet 1249 kg, mieszcząc aż 3 europalety. Najdłuższa wersja dostawcza może przewieźć przedmioty o długości 4,15 m, a największa odmiana z wysokim dachem pomieści w przestrzeni ładunkowej 8,6 m3 ładunku.

fiat_talento_10

Gama dostawcza modelu Talento (furgon) składa się z dwóch różnych długości nadwozia (4999 mm lub 5399 mm), dwóch rozstawów osi (3098 mm lub 3498 mm) oraz dwóch wysokości (1971 mm lub 2493 mm). Trzeci, pośredni rozstaw osi ma platforma do zabudowy. Wersje osobowe kombi występują w dwóch wariantach długości i rozstawu osi. Można zamówić kombi z dwoma lub trzema rzędami siedzeń.

Silniki Fiata Talento mają pojemność 1,6 litra spełniające normę czystości spalin Euro 6 i występują w dwóch odmianach i czterech wersjach mocy. Są to odpowiednio:

  • 1.6 MultiJet: 95 KM i 260 Nm
  • 1.6 MultiJet: 120 KM i 300 Nm
  • 1.6 EcoJet S&S: 95 KM i 260 Nm
  • 1.6 EcoJet S&S: 125 KM i 320 Nm
  • 1.6 EcoJet S&S: 145 KM i 340 Nm

fiat_talento_combi_1

Jak wyglądają ceny? Najmniejsza wersja z krótkim rozstawem osi i niską kabiną kosztuje od 100 860 zł brutto, wyposażona w silnik 1.6 MultiJet o mocy 95 KM. Mocniejsza, 120-konna odmiana – 105 165 zł. Talento Kombi z 5- lub 6-osobowym wnętrzem kosztuje od 108 240 zł, natomiast wersja z trzema rzędami siedzeń, na których można przewieźć od 8 do 9 pasażerów została wyceniona na niewiele więcej, bo 108 855 zł. Jako że użytkowych i osobowych wersji Talneto jest bardzo dużo, ceny przedstawiamy w formie graficznej.

Talento furgonTalento kombi

Warto zauważyć, że zarówno furgon jak i kombi są dostępne w dwóch wersjach wyposażenia: podstawowej Base oraz bogatszej SX. Co je różni?

fiat_talento_9

Wyższy standard bez dopłaty ma klimatyzację manualną, lusterka zewnętrzne regulowane elektrycznie i podgrzewane, schowek na drobne przedmioty z zamknięciem na klucz, dwumiejscowe siedzenie pasażerów typu „biuro”, ze schowkiem pod siedziskiem i składanym oparciem z podkładką do pisania, radioodtwarzacz MP3 z portem USB/AUX i systemem bluetooth oraz gniazdo 12V. Standard Base obejmuje poduszkę powietrzną kierowcy, immobilizer, centralny zamek, pełnowymiarowe koło zapasowe, systemy ABS z EBD i asystentem awaryjnego hamowania, ESC z Hill Holder i Traction+. To wszystko otrzymamy oczywiście w wersji SX.

Odwiedź salon Euromobil by poznać Fiata Talento

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!