Współpraca pomiędzy mistrzowskim zespołem Formuły 1 Red Bull Racing oraz Infiniti coraz bardziej się zacieśnia. Tym razem japoński producent luksusowych aut poważnie zabiera się do roboty, chcąc wykorzystać nie tylko koszulkę, ale także nazwisko Sebastiana Vettela.

Nie wiadomo do końca, jak wygląda umowa pomiędzy Red Bullem i Infiniti, jednak od samego początku jasne było, że nie chodzi tylko o logo na kombinezonach. Zaczęło się od rozdania kierowcom samochodów, Vettel dostał FX50, a Webber M37. Później było kilka specjalnych wywiadów oraz pokazów.

Bolid F1 na szutrowym torze [wideo+galeria]

Jakiś czas temu w Sieci pojawiła się wiadomość o tym, że Infiniti zamierza wykorzystać doświadczenie zespołu technicznego Red Bulla i wraz z brytyjskim zespołem zbudować samochód sportowy. Teraz ujawniono także, że Japończycy chcą przy pomocy Sebastiana Vettela stworzyć edycję specjalną jednego z aut.

Wydawać by się mogło, że do mistrza świata Formuły 1 najbardziej będzie pasował sportowy model G37 z nadwoziem Coupe. Vettel jest jednak ogromnym fanem muskularnego, komfortowego i piekielnie szybkiego FX50.

Sebastian Vettel odwiedził Top Gear [wideo]

Według spekulacji auto może zostać zaprezentowane już na wrześniowych targach we Frankfurcie. Ciekawe, co takiego wymyśli Infiniti do spółki z Sebastianem.

[youtube]http://youtube.com/v/8ediAo3TBdM[/youtube]

Poprzedni wpis Następny wpis