Wybierz markę

Infiniti JX 2013

Aby ułożyć puzzle wystarczyło siedem fragmentów. Na Pebble Beach Concours d’Elegance w Kalifornii Infiniti zaprezentowało prototyp JX.

Potężny gabarytowo, siedmioosobowy crossover wygląda jak skóra FX naciągnięta na model QX, przy czym ze względu na większe jej napięcie wyprostowaniu uległo kilka przetłoczeń. Całość wygląda bardzo masywnie i patrząc na przykład na koncept Etherea – konserwatywnie.

Infiniti JX 2013

Auto ma cechować się bardzo wysoką funkcjonalnością i przestronnością, co wiąże się bezpośrednio z dwoma rzędami foteli pasażerskich, które można różnie konfigurować oraz ciekawym rozwiązaniem dotyczącym drzwi. Samochód zostanie wyposażony w najnowocześniejsze technologie z obecnych w ofercie produktów Infiniti, a także bardzo bogate wyposażenie audio-wideo, które umili podróż wszystkim siedmiu osobom.

Infiniti JX 2013

Pod maską bazowej wersji znajdzie się najprawdopodobniej jednostka V6 o pojemności 3,7 litra, jednak patrząc na rozmiary pojazdu z pewnością w ofercie pojawi się także potężne V8. Co ciekawe, napęd będzie rozdzielany na wszystkie cztery koła, lub wyjątkowo tylko na przednią oś. Więcej szczegółów zostanie zdradzonych podczas listopadowych targów w Los Angeles, gdzie zostanie także zaprezentowana wersja produkcyjna auta.

[youtube]http://youtube.com/v/i2H2gx5Vvcs[/youtube]

Samochód trafi do sprzedaży wiosną przyszłego roku, jednak raczej nie znajdziemy go w europejskiej ofercie.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!