Wybierz markę

JE Design to niemiecki tuner zajmujący się modyfikowaniem aut z grupy Volkswagen AG. Niemcy tuningują głównie Volkswageny i Seaty, ale czasem biorą na warsztat również Porsche i Audi. Ostatnio tuner podrasował nowego Leóna.

Do kompaktowego Seata dostępnych jest kilka jednostek napędowych. JE Design ograniczyli się właściwie do jednego silnika. Jako bazę wykorzystano 2-litrową jednostkę wysokoprężną TDI z wtryskiem Common Rail. Standardowo jest ona oferowana w dwóch wariantach mocy: podstawowy ma 150, a mocniejszy 184 KM. Ten drugi ma w zanadrzu aż 388 Nm.

Seat Leon Cupra R – czy będzie najlepszy?

Dzięki wymianie pakietu sterującego pracą silnika moc wzrosła do 210 KM, a maksymalny moment wynosi teraz 430 Nm. Jak wpłynęło to na osiągi auta? Sprint od 0 do 100 km/h skrócił się o 0,6 s, do 6,9 s. Prędkość maksymalna 228 km/h pozostała jednak bez zmian. Aby poprawić trakcję, tuner zastąpił standardowe sprężyny nowymi, obniżając przy tym auto o 30 mm. Firma oferuje również komplet zawieszenia z możliwością regulacji od 30 nawet do 65 mm.

Nie mogło zabraknąć także drobnych zmian w stylizacji. Z przodu zainstalowano dyskretny spojler, a z tyłu pojawił się dyfuzor, a konkretnie jego imitacja. Z boku zamocowano nakładki na progi, co dodatkowo obniża auto wizualnie. Dodatki są na tyle dyskretne, że nie szpecą samochodu, tylko dodają mu odrobinę sportowego uroku. Do wyboru są dwa zestawy felg: 18- i 19-calowe. Jest również nowy układ wydechowy z czterema końcówkami.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!