Wybierz markę

Zaangażowanie koncvernów samochodowych w sport jest głównie uzależnione od klientów do których firma chce dotrzeć. Stą też Volvo stawia na imprezy związane z regatami jachtowymi, Lexus i Mercedes bryluje na turniejach tenisowych, a Skoda jest widoczna podczas impreze kolarskich. Gdzie jednak umiejscowić markę KIA???  JEJ KLIENCI SĄ WSZĘDZIE…

Oczywiście najbardziej znak firmowy jest znany na wszystkich imprezach piłkarskich, gdyż KIA jest zawsze sponsorem tych imprez. Jednakże KIA to także oferta dla „wyższych sfer” i stąd jej zaangażowanie w imprezy tenisowe. Typowym przykładem tego jest współpraca z Rafaelem Nadalem.

Po raz pierwszy fenomenalny tenisista był sponsorowany przez hiszpański oddział marki Kia jako młody chłopak, w 2004 roku. Już dwa lata później, w wieku zaledwie 19 lat, Rafael Nadal został ambasadorem Kia Motors na świecie.

Kia i Rafael Nadal 03Prezes i dyrektor generalny Kia Motors, Ho Sung Song, powiedział: „16-letnia współpraca z Rafaelem Nadalem zainspirowała miliony ludzi do gry w tenisa. W czasach, gdy potrzebuje on kontaktu z fanami bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, chcieliśmy zaangażować ich w jego trening i zachęcić do powrotu do grania. Cieszymy się, że przedłużamy współpracę z wyjątkowym sportowcem na kolejne pięć lat i już nie możemy doczekać się następnych inspirujących pomysłów”.

Transmisja na żywo była nadawana z Akademii Rafaela Nadala, która mieści się w jego rodzinnym mieście na Majorce. Przekaz na żywo odbywał się na kanale #GetRafaMoving. Miłośnicy tenisa i fani Nadala mieli wpływ na przebieg szkolenia. Dzięki emotikonom do wyboru mogli głosować na to, jakie zagrania najbardziej chcieliby zobaczyć w wykonaniu znanego tenisisty. Podczas wyjątkowego treningu Nadal zaprezentował szereg niesamowitych uderzeń.

Po zakończeniu szkolenia Rafael powiedział: „Fani są bez tenisa od miesięcy. Poza ćwiczeniami w mojej akademii nie byłem aktywny sportowo, więc sesja transmitowana na żywo naprawdę mi się podobała. Jej zorganizowanie było znakomitym pomysłem”.

Kia i Rafael Nadal 01Kia towarzyszy mi odkąd skończyłem 17 lat. Koreańska marka odegrała i wciąż odgrywa ogromną rolę nie tylko w mojej zawodowej karierze, ale w życiu w ogóle. Nie mogę doczekać się tego, co przyniesie kolejne pięć lat naszej współpracy zarówno na boisku, jak i poza nim”.

 

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!