Kia wprowadza własny program dopłat do zakupu elektrycznych e-Soula i e-Niro z roku modelowego 2021, w którym korzyści łączą się ze sobą.  Łączna wartość korzyści, które oferuje Kia, to ponad 22 tysiące złotych!

Dopłaty do elektrycznych realizowane przez KIA

Kia należy do bardzo wąskiego grona producentów samochodów, którzy w masowej produkcji aut elektrycznych mają aż dziesięcioletnie doświadczenie. Przyjazne środowisku samochody elektryczne marki Kia zaskarbiły sobie zaufanie już tysięcy kierowców na całym świecie. Wciąż jednak są osoby, które argumentują, że nie przesiądą się z auta spalinowego na elektryczne ze względów finansowych.

To przede wszystkim te osoby powinny zainteresować się programem Kia #GoElectric, na który składa się kilka promocji. Nie dość, że poszczególne korzyści łączą się w nim ze sobą, to również łączą się z rządowym programem dopłat. W efekcie na zakupie samochodu elektrycznego marki Kia oszczędzić można nawet 50 tys. złotych.

Oszczędności

Za zapewniającego zasięg do 452 km 204-konnego e-Soula w bogatej wersji L z pakietem technologicznym, pakietem stylistycznym wnętrza oraz dwutonowym nadwoziem trzeba teraz zapłacić jedynie 133 156 zł. Elektrycznym Niro w wersji L z pakietem technologicznym i lakierem metalicznym oraz z silnikiem o mocy 204 KM i akumulatorem o pojemności energetycznej 64 kWh, który zapewnia zasięg do 455 km, można wyjechać z salonu za 137 155 zł.

Pakiet korzyści Kia #GoElectric w szczegółach:

  • 7 700 zł premii za odkup używanego auta z silnikiem spalinowym – trzeba być jego właścicielem lub współwłaścicielem przez min. 6 miesięcy przed zakupem nowego samochodu elektrycznego marki Kia. Oferta dotyczy e-Soula i e-Niro z roku modelowego 2021. Auto używane dowolnej marki musi mieć ważne – polisę ubezpieczeniową i badanie techniczne.
  • 1 775 zł rabatu, czyli aż 50%, na zakup ładowarki Kia Charge Home – wallbox Kia Charge Home zapewnia nawet 5-krotnie szybsze ładowanie niż ze zwykłego gniazdka 230 V i daje możliwość korzystania z preferencyjnej taryfy nocnej. Przed zakupem urządzenia Kia oferuje klientom audyt energetyczny, a następnie odpowiada za jego profesjonalny montaż na ścianie lub na słupku. Wallbox ma 24 miesiące gwarancji, a jego cena obejmuje 2-letni serwis. Ładowarka może być wyposażona w, między innymi, licznik prądu, wyświetlacz oraz czytnik kart RFID.
  • Do aż 13 800 zł rabatu, 7% wartości auta, dla uczestników programu Kia Eco Drivers –
    z programu mogą skorzystać osoby, które na swojej posesji zamontowały instalację fotowoltaiczną. 13 800 zł wynosi maksymalny rabat na zakup e-Niro, w wypadku e-Soula maksymalna korzyść to 13 400 zł.
  • Dodatkowe korzyści przy wyborze finansowania, które zapewnia Kia Finance – atrakcyjne produkty finansowe łączą się z pozostałymi elementami pakietu Kia #GoElectric i obejmują, do wyboru: Kia Credit (finansowanie w formie standardowego kredytu, kredytu z karencją w spłacie oraz kredytu z ratą balonową), Kia For You (wynajem długoterminowy dla klientów indywidualnych z niską ratą).

Z pakietem korzyści Kia #GoElectric oraz po uwzględnieniu dotacji rządowej zarówno e-Soul, jak i e-Niro należą do najtańszych samochodów elektrycznych w swoich klasach. I najlepszych, o czym świadczą liczne nagrody przyznane nie tylko przez dziennikarzy, ale również przez użytkowników. Do Kia e-Soul należy tytuł „Światowego Samochodu Roku 2020” w kategorii „World Urban Car”. Dziennikarze uznali ją za idealny samochód do miasta, który z kompaktowym i odważnie stylizowanym oraz funkcjonalnym nadwoziem łączy bezemisyjny napęd i imponująco duży zasięg. Z kolei, Kia e-Niro to seryjny zwycięzca w badaniu satysfakcji klientów, przeprowadzanym w USA przez J.D. Power. W latach 2019-2020 głosami niemal 10 000 użytkowników e-Niro zostało uznane za najlepszy masowo produkowany samochód elektryczny.

Na tle zdecydowanej większości konkurentów elektryczne e-Soul i e-Niro wyróżniają się nie tylko zasięgiem i osiągami, ale również zaawansowaniem układu napędowego, na który Kia udziela takiej samej gwarancji, jak w wypadku modeli z silnikiem spalinowym – 7 lat lub do przebiegu 150 000 kilometrów. Gwarancją objęte są również silnik elektryczny i akumulator.

Poprzedni wpis Następny wpis