Podczas salonu samochodowego w Genewie Kia pokazała nowy wariant swojego crossovera. Ekologiczna Niro wkrótce będzie dostępna jako hybryda typu plug-in.

Sercem nowego wariantu Niro jest napęd hybrydowy, na który składa się 1,6-litrowy motor benzynowy GDI oraz silnik elektryczny. Jednostka napędzana prądem zasilana jest z akumulatora litowo-jonowego o pojemności energetycznej równej 8,9 kWh. Jest to wyraźnie większy zestaw ogniw niż te, które znaleźć można w zwykłej hybrydowej Niro. Przypomnijmy, że tam umieszczono zestaw 1,56 kWh.

2018-kia-niro-phev-5

Jednostka elektryczna oddaje na koła 44,5 kW, co w przeliczeniu daje 61 KM. Moc systemowa całej hybrydy daje tutaj 141 KM i 265 Nm. Dużą zaletą tego rozwiązania nad motorem benzynowym, który dawałby samodzielnie taką moc, jest znacznie większa elastyczność oraz lepsza wydajność przy niskich prędkościach, np. w korkach.

Według producenta Niro w nowej wersji jest w stanie rozwinąć 100 km/h w 10,8 s. To 0,7 s lepiej niż w przypadku standardowej hybrydy. Dodatkową korzyścią jest oczywiście zasięg na samodzielnym napędzie elektrycznym. Niro wyłącznie na prądzie jest w stanie przejechać do 55 km. Emisja CO2 ma być na poziomie 30 g/km.

2018-kia-niro-phev-7

Wewnątrz znajdziemy między innymi skórzaną tapicerkę z niebieskimi przeszyciami i ramkami nawiewów w tym samym kolorze. Kia centralnie umieściła 8-calowy ekran multimedialny. Za kierownicą z kolei znajdziemy 7-calowy wyświetlacz z instrumentami pokładowymi.

Na pokładzie Kii Niro plug-in hybrid znajdziemy także zestaw audio JBL, system bezprzewodowego ładowania telefonu oraz nawigację satelitarną.

Auto trafi do sprzedaży na rynkach europejskich w trzecim kwartale. Ceny na razie nie są znane.

Kia Niro Plug-in Hybrid – zdjęcia

Zobacz test Kii Niro

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=D0gnAN7WSao[/youtube]

Poprzedni wpis Następny wpis