Począwszy od 2022 roku wszystkie nowe modele marek należących do Hyundai Motor Group będą standardowo wyposażone w platformę NVIDIA DRIVE . Technologia firmy NVIDIA usprawni nowy system operacyjny samochodów połączonych ze światem zewnętrznym (ccOS)

Zastosowanie wydajnej i energooszczędnej platformy NVIDIA DRIVE w przyszłych modelach marek należących do HMG, która dzięki sztucznej inteligencji będzie stale ulepszana, pozwoli zaoferować użytkownikom samochodów marek Kia, Hyundai i Genesis nowe funkcje, których oferta będzie mogła być stale aktualizowana.

Hyundai Motor Group współpracuje z firmą NVIDIA od 2015 roku. Nowa platforma NVIDIA DRIVE już jest wykorzystywana w zaawansowanych systemach IVI, które są montowane w modelach Genesis GV80 i G80. Firmy współpracują również nad nowym, zaawansowanym cyfrowym zestawem wskaźników, który zadebiutuje w nowych modelach pod koniec 2021 roku. Ogłoszone zacieśnienie współpracy zaowocuje urządzeniami IVI nowej generacji, które będą obsługiwać wiele aplikacji i w całej gamie modeli zapewnią dostęp do nowych usług.

„NVIDIA wprowadziła nowe funkcje i nowoczesną grafikę interfejsu użytkownika w urządzeniach informacyjno-rozrywkowych ponad dziesięć lat temu” – powiedział Ali Kani, wiceprezes ds. Pojazdów Autonomicznych w firmie NVIDIA. „Teraz, za pomocą sztucznej inteligencji, ponownie doskonalimy te systemy. Dzięki temu samochody marek Hyundai Motor Group będą jeszcze bardziej bezpieczne, a ich użytkownicy przez cały okres eksploatacji samochodu będą mieli dostęp do najnowszych funkcji i usług”.

„W Hyundai Motor Group dążymy do poprawy bezpieczeństwa, funkcjonalności i przyjemności z użytkowania naszych samochodów przez cały okres ich eksploatacji” – powiedział Paul Choo, wiceprezes Działu Urządzeń Elektronicznych w Hyundai Motor Group. „Platforma NVIDIA DRIVE może być rozbudowywana, jest energooszczędna i dysponuje wydajnością, która jest niezbędna do obsługi nowej generacji samochodów z zaawansowanym oprogramowaniem”.

Współpraca z firmą NVIDIA umożliwia stworzenie nowego systemu operacyjnego ccOS
Nowy system operacyjny ccOS, opracowany we własnym zakresie przez Hyundai Motor Group, łączy dużą ilość danych generowanych przez samochód i sieć jego czujników z danymi, które będą pochodzić z centrów zarządzania ruchem połączonych w sieć pojazdów.

System ccOS obejmuje również zarządzanie nowymi usługami, oferowanymi przez samochody połączone ze światem zewnętrznym (ccSP), które będą stale rozbudowywane i będą świadczone przez partnerów zewnętrznych.

CcOS wykorzysta oprogramowanie NVIDIA do wdrożenia 4 podstawowych funkcjonalności:

  • „Obliczenia o wysokiej wydajności” – procesory graficzne NVIDIA potrafią przetwarzać dużą ilość danych, generowanych przez samochód i pochodzących z zewnątrz oraz do optymalizacji wydajności systemu, aby obsłużyć zaawansowaną technologię informatyczną, taką jak tzw. głębokie uczenie.
  • „Bezproblemowe przetwarzanie danych” – zapewnia nieprzerwaną obsługę, niezależnie od statusu samochodu (online lub offline). Pojazd łączy się z otaczającą go infrastrukturą i urządzeniami, aby umożliwić użytkownikowi dostęp do danych, które są zapisane na urządzeniach zewnętrznych.
  • „Inteligentne przetwarzanie” – poprzez właściwą identyfikację potrzeb kierowcy umożliwia dostęp do odpowiednich usług.
  • „Bezpieczne przetwarzanie” – ochrona systemu poprzez monitorowanie sieci zarówno w samochodzie, jak i w sieciach zewnętrznych oraz izolowanie danych związanych z bezpieczeństwem pojazdu.

Niedawny przełom w pracach nad sztuczną inteligencją i zaawansowanymi obliczeniami otwiera nowe możliwości dla konstruktorów samochodów nowej generacji. Nowy cyfrowy kokpit z nowym systemem operacyjnym zapewnią w przyszłości możliwość aktualizowania i dodawania nowych systemów bezpieczeństwa i innych usług nawet po zakupie samochodu.

Szczegółowe informacje dotyczące możliwości urządzeń IVI oraz systemu ccOS Hyundai Motor Group ogłosi wraz z debiutem modeli wyposażonych w urządzenia z platformą NVIDIA DRIVE.

Poprzedni wpis Następny wpis