Wybierz markę

XCeed – najnowszy miejski crossover marki Kia – zdobył wyróżnienie za design w prestiżowym konkursie Red Dot. Tytuł w kategorii „Product Design” dla XCeeda sprawia, że crossover jest już czwartym modelem z rodziny Ceed, który został nim uhonorowany.
Kia XCeed
Kia XCeed, nowy miejski crossover marki Kia, łączy funkcjonalność kompaktowego SUV-a z dynamiczną sylwetką i precyzją prowadzenia hatchbacka. Model ten odpowiada na rosnące zapotrzebowanie europejskich nabywców na auta, które oferują więcej emocji i dynamiki niż samochody typu SUV zarówno pod względem wyglądu, jak i właściwości jezdnych.

XCeed został zaprojektowany jako alternatywa dla klasycznych kompaktowych SUV-ów i zapewnia porównywalną przestronność wnętrza oraz wielkość bagażnika. W porównaniu z SUV-ami oferuje zdecydowanie bardziej dynamiczne wrażenia z jazdy oraz gwarantuje większą precyzję prowadzenia i wyższy komfort podróżowania. Wygodna pozycja za kierownicą XCeeda bardziej przypomina tę znaną z tradycyjnych hatchbacków.

Samochód jest oferowany wyłącznie w Europie i został zaprojektowany w europejskim studiu projektowym Kia Motors we Frankfurcie nad Menem. Nowy crossover trafił do sprzedaży w drugiej połowie 2019 roku i, jak dotychczas, znalazł ponad 20.000 nabywców. Nowa wersja ze zelektryfikowanym zespołem napędowym – XCeed Plug-in Hybrid – debiutowała w pierwszym kwartale 2020 roku.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!