Wybierz markę

Kia szykuje na nowy rok dwie nowości – jedną ważną z punktu widzenia rynku masowego, drugą – po prostu mocną.

Najszybsza Kia w historii

Producent zapowiedział, że 8 stycznia pokaże najszybsze auto w swojej historii. Na razie wiemy tylko, że będzie można określić ten pojazd mianem sedana GT. To oznacza, że możemy spodziewać się samochodu o sportowej sylwetce, ale dysponującego karoserią 4-drzwiową.

Na razie nie wiadomo jaki silnik trafi pod maskę tego wozu. Spekuluje się, że będzie to nawet widlasta szóstka. V8 jest raczej wykluczone, jeśli auto ma być dobrze wyważone i w miarę rozsądne pod względem zużycia paliwa. Oczywiście pisząc to zakładamy, że Kia będzie chciała wprowadzić ten model do produkcji.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=XKEHn-pLucw[/youtube]

Wśród pewnych informacji, jasne jest już, że sportowy sedan Kii będzie osiągał maksymalnie 244 km/h. Producent z Korei podał także katalogową wartość przyspieszenia do 100 km/h. Supersedan Kii ma osiągać tę prędkość w 5,1 s.

Więcej dowiemy się już podczas zbliżających się targów samochodowych w Dertroit.

Trzecia generacja Kii Picanto – debiut już wkrótce

Nowa Kia Picanto
Nowa Kia Picanto – szkic

Miejskie auto Kii niedługo doczeka się swojej trzeciej generacji. Auto ma zachować swój pikantny charakter nie tylko za sprawą nazwy. Pierwsze ilustracje, które opublikował producent jasno wskazują, że, chociaż nie będzie to wóz sportowy, ma mieć pazur.

Już teraz wiadomo, że nowe Picanto ma dać się bardzo elastycznie konfigurować. To ma zapewnić wysoki stopień personalizacji samochodu.

Nowa Kia Picanto - szkic
Nowa Kia Picanto – szkic

Kia opublikowała nie tylko szkice nadwozia nowej Picanto, ale także ilustrację prezentującą wnętrze trzeciej generacji tego malca. Zapowiada się bardzo nowocześnie. Konsola środkowa ma być prosta i jednocześnie bogata w funkcje za sprawią sporego ekranu multimedialnego.

Nowa Kia Picanto - szkic
Nowa Kia Picanto – szkic

Debiut nowej generacji Picanto nastąpi w ciągu najbliższych miesięcy. Jej publiczna premiera będzie miała miejsce podczas salonu samochodowego w Genewie. Na polskim rynku trzecia generacja Picanto pojawi się w drugim kwartale 2017.

Umów się na jazdę próbną Kią Picanto!

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!