W polskich salonach Mitsubishi Motors zadebiutował właśnie nowy model Eclipse Cross PHEV. Jest to SUV coupe z unikatowym napędem – elektrycznym i hybrydowym z możliwością szybkiego ładowania.

Ten jedyny w swej klasie SUV coupe plug-in wyróżnia się awangardową stylistyką, nawiązującą do japońskiego DNA firmy. Zaprojektowany od nowa tył pojazdu, nowa stylistyka przodu oraz dynamiczny boczny profil uwypuklają wysmakowane detale. Wśród nich jest ultranowoczesny projekt oświetlenia LED.

Nowy model Mitsubishi Eclipse Cross PHEV jest odpowiedzią na potrzeby indywidualistów dbających o środowisko i doceniających wyjątkową ciszę. To oferta dla tych, którzy chcą się wyróżnić w tłumie. Nowoczesne wnętrze z powiększonym bagażnikiem oferuje bogate wyposażenie i odpowie na potrzeby wymagających klientów z segmentu premium.

Bogate wyposażenie

Na liście wyposażenia znajdują się m.in. tempomat adaptacyjny z radarem, BSW, RCTA, wyświetlacz head–up display, stacja multimedialna SDA z interfejsami CarPlay i Android Auto oraz nawigacja TomTom a także podgrzewana kierownica, skórzana tapicerka i elektrycznie sterowane fotele.

Unikalny napęd

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV wyróżnia spośród konkurencji unikatowy napęd – elektryczny i hybrydowy z możliwością szybkiego ładowania – w 25 minut – prądem stałym do 80% pojemności baterii z publicznych ładowarek. Nowy model jest napędzany przez 2 silniki elektryczne umieszczone przy przedniej i tylnej osi. Jednostka spalinowa służy głównie do ładowania baterii oraz wsparcia napędu elektrycznego. Układu napędowy ma łączną moc 188 KM. Pochodzący z Lancera Evolution napęd na 4 koła S-AWC, jest zaś dostępny także w trybie EV.

Co ważne i niespotykane u konkurencji – napęd 4×4 może działać bez włączonego silnika spalinowego. Innowacyjne rozwiązanie bezpośredniego napędu obu osi głównie przez silniki elektryczne, które oddają swój pełny moment obrotowy na koła bez zwłoki dają pewność szybkiego startu i bezpieczeństwa.

Tryby jazdy

Dostępne są 3 tryby jazdy wybierane automatycznie i dopasowujące zachowanie samochodu do warunków na drodze. Podobnie, jak samochody elektryczne, Mitsubishi Eclipse Cross PHEV nie oferuje skrzyni biegów. Ma tylko jednobiegową przekładnię, gwarantującą płynne przyspieszanie bez szarpnięć, które są efektem zmiany przełożeń.

Dostępne w modelu Mitsubishi Eclipse Cross PHEV gniazdo 230V o mocy 1500W umożliwia zasilanie urządzeń zewnętrznych, przemieniając ten model w magazyn energii. Opracowana przez firmę Mitsubishi Motors, technologia hybrydowa PHEV jest ju, obecna na rynku już od 8 lat. Jest jedyną tak sprawdzoną i dopracowaną technologią na rynku, zapewniającą najwyższy poziom bezpieczeństwa ładowania baterii, dzięki zastosowaniu dodatkowego systemu chłodzenia.

Elektryczny zasięg

Wydajna bateria pozwala na pokonanie do 55 km wg. WLTP w zeroemisyjnym trybie elektrycznym EV, podczas, gdy pełny zasięg auta to około 600 km. Koszt przejechania 100 km może być nawet 3-krotnie niższy w porównaniu z wersją spalinową.

Gwarancja…

Mitsubishi Eclipse Cross PHEVjest oferowane z 5-letnią gwarancją (do 100 000 km) na cały samochód wraz z 5-letnim, nielimitowanym przebiegiem Mitsubishi Assistance Package. Dodatkowo jest osiem lat gwarancji (do 160 000 km) na pojemność baterii trakcyjnej ładowanej z gniazdka. Nowy model jest obecnie dostępny w 3 wersjach wyposażenia i 8 kolorach nadwozia. Indywidualny styl każdemu klientowi zapewnią 3 koncepcje stylistyczne nawiązujące do tokijskich dzielnic Akasaka, Shibuya i Ginza. Oferta obejmuje też pakiety stylizacyjne – dodający szyku zestaw Diamond i nadający sportowego pazura pakiet Insport

 Zapraszamy na jazdy próbne

Poprzedni wpis Następny wpis