Mitsubishi Elipse Cross uzyskał wynik 100% niezawodności w badaniu rodzinych SUV-ów przeprowadzonym i opublikowanym właśnie przez czasopismo What Car

Najnowszy ranking niezawodności rodzinnych SUV-ów w wieku do 5 lat stworzony przez prestiżowy tytuł What Car, bazuje na doświadczeniach aż 16 000 właścicieli aut. Mitsubishi Eclipse Cross zajęło w nim pierwszą pozycję notując 100% niezawodność.

Obecnie w poskich salonach Mitsubishi Motors jest już dostępna najnowsza generacja Mitsubishi Eclipse Cross PHEV, która zadebiutowała pod koniec kwietnia bieżącego roku.

Ten jedyny w swej klasie SUV coupe z unikatowym napędem – elektrycznym i hybrydowym z możliwością szybkiego ładowania wyróżnia się awangardową stylistyką, nawiązującą do japońskiego DNA firmy.

Nowy styl

Zaprojektowany od nowa tył pojazdu, nowa stylistyka przodu oraz dynamiczny boczny profil uwypuklają wysmakowane detale a wśród nich ultranowoczesny projekt oświetlenia LED. Nowy model Mitsubishi Eclipse Cross PHEV jest odpowiedzią na potrzeby indywidualistów dbających o środowisko i doceniających wyjątkową ciszę i wygodę podróżowania hybrydą plug-in oraz kierowców, którzy chcą się wyróżnić w tłumie.

Nowoczesne wnętrze z powiększonym bagażnikiem oferuje bogate wyposażenie i odpowie na potrzeby wymagających klientów z segmentu premium. Na liście wyposażenia znajdują się m.in. tempomat adaptacyjny z radarem, BSW, RCTA, wyświetlacz head–up display, stacja multimedialna SDA z interfejsami CarPlay i Android Auto oraz nawigacja TomTom a także podgrzewana kierownica, skórzana tapicerka i elektrycznie sterowane fotele.

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV wyróżnia spośród konkurencji unikatowy napęd – elektryczny i hybrydowy z możliwością szybkiego ładowania – w 25 minut – prądem stałym do 80% pojemności baterii z publicznych ładowarek. Nowy model jest napędzany przez 2 silniki elektryczne umieszczone przy przedniej i tylnej osi. Jednostka spalinowa służy głównie do ładowania baterii oraz wsparcia napędu elektrycznego.

Niepowtarzalny układ napędowy

Układu napędowy ma łączną moc 188 KM a pochodzący z Lancera Evolution napęd na 4 koła S-AWC jest dostępny także w trybie EV. Co ważne i niespotykane u konkurencji – napęd 4×4 może działać bez włączonego silnika spalinowego. Innowacyjne rozwiązanie bezpośredniego napędu obu osi głównie przez silniki elektryczne, które oddają swój pełny moment obrotowy na koła bez zwłoki dają pewność szybkiego startu i bezpieczeństwa. Dostępne są 3 tryby jazdy wybierane automatycznie i dopasowujące zachowanie samochodu do warunków na drodze. Podobnie, jak samochody elektryczne, Mitsubishi Eclipse Cross PHEV nie oferuje skrzyni biegów, lecz jednobiegową przekładnię, gwarantującą płynne przyspieszanie bez szarpnięć, które są efektem zmiany przełożeń.

Samochody są dostepne w Mitsubishi Japan Motors OD RĘKI. Zadzwoń

Poprzedni wpis Następny wpis