Wybierz markę

Najlepszy w historii wynik Mitsubishi Motor. Awans z szóstego na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Model
ASX 2021 (w USA pod nazwą Outlander Sport) awansuje na drugie miejsce w klasie małych SUV-ów

Firma Mitsubishi Motors North America, Inc. (MMNA) ogłosiła, że zajęła trzecie miejsce wśród 32 marek motoryzacyjnych w badaniu J.D. Power 2021 U.S. Initial Quality Study (IQS), które mierzy nastroje konsumentów po 90 dniach posiadania nowego pojazdu. Mitsubishi ASX (Outlander Sport) z 2021 roku zajął w badaniach IQS drugie miejsce w swojej klasie.

„Badanie J.D. Power Initial Quality Study zapewnia niemające sobie równych rozeznanie w ocenie przez właścicieli nowych pojazdów w krytycznych pierwszych miesiącach posiadania” – powiedział Yoichi Yokozawa, prezes i dyrektor generalny Mitsubishi Motors North America, Inc. „Cieszymy się, że nasze pojazdy zapewniają jakość i wartość, których oczekują klienci Mitsubishi Motors, a dzięki obecnemu sukcesowi sprzedaży nowego Outlandera 2022 i zmodernizowanego Eclipse Cross 2022, niecierpliwie czekamy na rozwój wydarzeń.”

Wyniki IQS są określane na podstawie liczby problemów zgłaszanych przez właścicieli samochodów z bieżącego roku modelowego na 100 pojazdów (PP100), po 90-dniowym okresie użytkowania – niższy wynik oznacza wyższą jakość.

Wynik Mitsubishi Motors poprawił się o cztery punkty w stosunku do poprzedniego badania, do 144 PP100, co podwyższyło pozycję marki z szóstego na trzecie miejsce. Ponadto, ASX (Outlander Sport) z 2021 roku zajął jako model drugie miejsce w klasie małych SUV-ów, co oznacza poprawę o jedno miejsce i 12 punktów w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Nowy Outlander z rocznika modelowego 2022 i zmodernizowany Eclipse Cross z rocznika 2022, które są zbyt krótko w salonach sprzedaży, aby mogły zostać uwzględnione w badaniu, spotkały się z dużym zainteresowaniem klientów, poszukujących nowych technologii i systemów bezpieczeństwa. Oba modele mogą być wyposażone w opracowany przez Mitsubishi, wywodzący się ze sportów motorowych system Super All-Wheel Control (S-AWC), który zapewnia kierowcy wiele trybów jazdy, pozwalających dostosować elektronicznie sterowany system napędu na cztery koła i zwiększyć poczucie bezpieczeństwa oraz pewność prowadzenia w każdych warunkach.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!