Ostatnie doniesienia medialne wprowadziły sporo zamieszania odnośnie rzekomego opuszczenia przez markę Mitsubishi rynku europejskiego. Większość z podawanych informacji jest nadinterpretacją pewnych decyzji Mitsubishi Motors Corporation. Prawda wygląda zupełnie inaczej i nie ma powodów do niepokoju.

Zacznijmy od najważniejszego: Mitsubishi Motors Corporation nie opuszcza rynku europejskiego, w tym polskiego. Nie będzie również żadnych zmian w prowadzeniu działań posprzedażowych i serwisowych dla klientów. Nie ma więc mowy ani o zaprzestaniu sprzedaży samochodów Mitsubishi, ani tym bardziej o zaprzestaniu sprzedaży części i zapewnienia serwisu. Co więcej, na każdy model marki obowiązuje wciąż 5-letnia gwarancja i w tym okresie nikomu nie zabraknie części zamiennych, a mechanicy wciąż są poddawani regularnym szkoleniom.

Zgodnie z komunikatem zarządu Mitsubishi Motors Corporation w dniu 27 lipca 2020 roku została podjęta decyzja o zamrożeniu wprowadzania nowych modeli na rynek europejski. Zamrożeniu, co znaczy, że przez pewien czas żaden nowy model – w tym nowy Outlander, który miał mieć premierę w tym roku – nie trafi do sprzedaży w Europie. Jest to odpowiedź na kryzys związany z ogłoszoną pandemią covid, która spowodowała gwałtowny spadek sprzedaży i zainteresowania nowymi samochodami. Mitsubishi jednocześnie skieruje środki i siły w stronę klientów na auta używane.

Niebawem zostaną ogłoszone informacje na temat programu aut używanych Mitsubishi. Już wiadomo, że chodzi tu o odkupywanie od klientów samochodów przez sieć dealerską i wprowadzanie ich do oferty salonów. Już teraz na stronie internetowej www.mitsubishi.pl pojawiła się nowa funkcjonalność “wyceń swoje auto” w prawym górnym roku. W niecałą minutę możecie zobaczyć wycenę swojego pojazdu – oczywiście jest to wycena szacunkowa i wiele zależy od stanu technicznego.

Poprzedni wpis Następny wpis