Wprawdzie obecnie samochody klasy minivan zostały wyparte z rynku przez modele Crossover, ale w wielu aspektach mają one nad crossoverem ogromną przewagę. Oto potwierdzenie tej tezy – Mitsubishi Space Star.

Space Star doskonale sprawdzi się w roli zwinnego auta do dojazdów do pracy. Oferuje bowiem kierowcy przyjemność z prowadzenia z dużym nastawieniem na komfort i zwrotność.

Auto cechuje bardzo dobra widoczność. Dzięki połączeniu specjalnie wyprofilowanego przodu nadwozia, kierowca widzi oba krańce maski silnika oraz nisko poprowadzoną linię szyb. Pozwala to z dużą precyzją wykonywać manewry na drodze.

Wysunięte do przodu słupki A oraz nisko poprowadzona linia przewężenia w przedniej części nadwozia znacznie zwiększają też pole widzenia kierowcy. Jest to więc idealny pojazd do przejazdu przez zatłoczone miejskie uliczki i parkowanie na wąskich przestrzeniach.

Najwspanialszym atutem jest jednak zwrotność. Promień skrętu wynosi tylko 4,6 metra, co jest jednym z najlepszych wyników w klasie. Dla porównania nieco większy Hyundai i20 ma promień 5,2 metra, a znacznie mniejszy Hyundai i10 – 4,9 metra.

Dynamiczny design

Oczywiście nie znaczy to, że firma Mitsubishi Motors skupiła się jedynie na uniwersalnym prowadzeniu w mieście. Dominacja crossoverów wymusiła zbudowanie bardziej atrakcyjnej formy nadwozia niż klasyczny minivan.
Zmianie uległ obecnie cały przód samochodu przed przednią szybą (maska, wloty powietrza, zderzak, atrapa chłodnicy). Oświetlenie LED, w zależności od wersji, całkowicie przeprojektowano.
Przekształca to model Mitsubishi Space Star w elegancki i dynamicznie wyglądający mały samochód, zachowujący niewielkie wymiary (długość to 3845 mm) z miejscem dla 5 osób i z całkowitą przestrzenią dla nóg o długości 1651 mm.

Konfigurator Mitsubishi Space Star

Z tyłu zastosowano nowy, szerszy i bardziej wyrazisty zderzak, który sprawił, że samochód wygląda na niższy i szerszy – z nowymi proporcjami, dodatkowo wzmocnionymi przez nową konstrukcję tylnych lamp LED w kształcie litery L.

Ogólny efekt jest dodatkowo wzmocniony przez długi spojler dachowy ze zintegrowanym, wysoko zamontowanym światłem stopu, przyczyniający się również do doskonałej aerodynamiki (Cd: 0,27).

Warto pokreślić konsekwentnie realizowaną strategię zarządzania masą. Dzięki optymalizacji konstrukcji i szerokim stosowaniu stali o wysokiej wytrzymałości (60%), masę najlżejszej wersji samochodu zredukowano do 860 kg. To przekłada się oczywiście na zmniejszenie zużycia paliwa.

Space Star oferuje teraz również nowe, wyszukane 15-calowe aluminiowe felgi z szerokimi ramionami. Wzmacniają one dynamiczny styl i lepiej niż przedtem wypełniają nadkola.

Tę bardziej efektowną „osobowość” dodatkowo podkreślono dzięki zastosowaniu dwóch nowych kolorów:

  • metalicznego Sand Yellow
  • White Diamond.

Ten drugi wykorzystuje nowy i bardzo skomplikowany proces wielowarstwowy/wielopodkładowy, po raz pierwszy zastosowany w modelu Mitsubishi Eclipse Cross (w czerwieni) w 2017 roku, a następnie w L200 (w bieli) w 2019 roku.

Wreszcie, dział projektowy MMC Design poszerzył gamę oryginalnych akcesoriów pasujących do nowego charakteru samochodu, oferując listwę dolną zderzaka przedniego, wykorzystującą czerwony motyw pasków, który zastosowano w górnym grillu, narożniki zderzaka przedniego w kolorze nadwozia oraz listwy progowe i narożniki zderzaka tylnego z wzorem karbonowym i czerwonym paskiem.

Wyższa jakość wnętrza

Zmiany wyglądu zostały wprowadzone również do wnętrza samochodu. Najważniejsze modyfikacje to nowa tapicerka (dostępna w czerni lub szarym kolorze). Dodatkowo uwagę zwraca połączenie geometrycznego wzoru tkaniny (środek) i efektu dzianiny (boki), ze szwami oraz wykończenie drzwi z wstawką z tkaniny, podłokietnikiem pokrytym tkaniną i akcentami we wzorze karbonu.

Silniki i skrzynie biegów

Mitsubishi Space Star 2020 napędzają lekkie 3-cylindrowe silniki benzynowe o wysokiej sprawności (1.0 litra / 71 KM / 88 Nm i 1.2 litra / 80 KM / 106 Nm), wyposażone w system zmiennych faz rozrządu firmy Mitsubishi Motors – MIVEC (Mitsubishi Innovative Valve timing Electronic Control), a także w system Auto Stop & Go (w zależności od wersji wyposażenia).

W modelu Space Star dostępne są dwie wydajne przekładnie – manualna i bezstopniowa, automatyczna.

Zapraszamy wszystkich na jazdy testowe i wypróbowania małego Space Stara w jego miejskim żywiole. Będą też mieli Państwo okazję sprawdzić wielkość wnętrza. To Was przekona, że Space Star to także idealny kompan na weekendowe wycieczki

Poprzedni wpis Następny wpis