Wybierz markę

Wprawdzie obecnie samochody klasy minivan zostały wyparte z rynku przez modele Crossover, ale w wielu aspektach mają one nad crossoverem ogromną przewagę. Oto potwierdzenie tej tezy – Mitsubishi Space Star.

Space Star doskonale sprawdzi się w roli zwinnego auta do dojazdów do pracy. Oferuje bowiem kierowcy przyjemność z prowadzenia z dużym nastawieniem na komfort i zwrotność.

Auto cechuje bardzo dobra widoczność. Dzięki połączeniu specjalnie wyprofilowanego przodu nadwozia, kierowca widzi oba krańce maski silnika oraz nisko poprowadzoną linię szyb. Pozwala to z dużą precyzją wykonywać manewry na drodze.

Wysunięte do przodu słupki A oraz nisko poprowadzona linia przewężenia w przedniej części nadwozia znacznie zwiększają też pole widzenia kierowcy. Jest to więc idealny pojazd do przejazdu przez zatłoczone miejskie uliczki i parkowanie na wąskich przestrzeniach.

Najwspanialszym atutem jest jednak zwrotność. Promień skrętu wynosi tylko 4,6 metra, co jest jednym z najlepszych wyników w klasie. Dla porównania nieco większy Hyundai i20 ma promień 5,2 metra, a znacznie mniejszy Hyundai i10 – 4,9 metra.

Dynamiczny design

Oczywiście nie znaczy to, że firma Mitsubishi Motors skupiła się jedynie na uniwersalnym prowadzeniu w mieście. Dominacja crossoverów wymusiła zbudowanie bardziej atrakcyjnej formy nadwozia niż klasyczny minivan.
Zmianie uległ obecnie cały przód samochodu przed przednią szybą (maska, wloty powietrza, zderzak, atrapa chłodnicy). Oświetlenie LED, w zależności od wersji, całkowicie przeprojektowano.
Przekształca to model Mitsubishi Space Star w elegancki i dynamicznie wyglądający mały samochód, zachowujący niewielkie wymiary (długość to 3845 mm) z miejscem dla 5 osób i z całkowitą przestrzenią dla nóg o długości 1651 mm.

Konfigurator Mitsubishi Space Star

Z tyłu zastosowano nowy, szerszy i bardziej wyrazisty zderzak, który sprawił, że samochód wygląda na niższy i szerszy – z nowymi proporcjami, dodatkowo wzmocnionymi przez nową konstrukcję tylnych lamp LED w kształcie litery L.

Ogólny efekt jest dodatkowo wzmocniony przez długi spojler dachowy ze zintegrowanym, wysoko zamontowanym światłem stopu, przyczyniający się również do doskonałej aerodynamiki (Cd: 0,27).

Warto pokreślić konsekwentnie realizowaną strategię zarządzania masą. Dzięki optymalizacji konstrukcji i szerokim stosowaniu stali o wysokiej wytrzymałości (60%), masę najlżejszej wersji samochodu zredukowano do 860 kg. To przekłada się oczywiście na zmniejszenie zużycia paliwa.

Space Star oferuje teraz również nowe, wyszukane 15-calowe aluminiowe felgi z szerokimi ramionami. Wzmacniają one dynamiczny styl i lepiej niż przedtem wypełniają nadkola.

Tę bardziej efektowną „osobowość” dodatkowo podkreślono dzięki zastosowaniu dwóch nowych kolorów:

  • metalicznego Sand Yellow
  • White Diamond.

Ten drugi wykorzystuje nowy i bardzo skomplikowany proces wielowarstwowy/wielopodkładowy, po raz pierwszy zastosowany w modelu Mitsubishi Eclipse Cross (w czerwieni) w 2017 roku, a następnie w L200 (w bieli) w 2019 roku.

Wreszcie, dział projektowy MMC Design poszerzył gamę oryginalnych akcesoriów pasujących do nowego charakteru samochodu, oferując listwę dolną zderzaka przedniego, wykorzystującą czerwony motyw pasków, który zastosowano w górnym grillu, narożniki zderzaka przedniego w kolorze nadwozia oraz listwy progowe i narożniki zderzaka tylnego z wzorem karbonowym i czerwonym paskiem.

Wyższa jakość wnętrza

Zmiany wyglądu zostały wprowadzone również do wnętrza samochodu. Najważniejsze modyfikacje to nowa tapicerka (dostępna w czerni lub szarym kolorze). Dodatkowo uwagę zwraca połączenie geometrycznego wzoru tkaniny (środek) i efektu dzianiny (boki), ze szwami oraz wykończenie drzwi z wstawką z tkaniny, podłokietnikiem pokrytym tkaniną i akcentami we wzorze karbonu.

Silniki i skrzynie biegów

Mitsubishi Space Star 2020 napędzają lekkie 3-cylindrowe silniki benzynowe o wysokiej sprawności (1.0 litra / 71 KM / 88 Nm i 1.2 litra / 80 KM / 106 Nm), wyposażone w system zmiennych faz rozrządu firmy Mitsubishi Motors – MIVEC (Mitsubishi Innovative Valve timing Electronic Control), a także w system Auto Stop & Go (w zależności od wersji wyposażenia).

W modelu Space Star dostępne są dwie wydajne przekładnie – manualna i bezstopniowa, automatyczna.

Zapraszamy wszystkich na jazdy testowe i wypróbowania małego Space Stara w jego miejskim żywiole. Będą też mieli Państwo okazję sprawdzić wielkość wnętrza. To Was przekona, że Space Star to także idealny kompan na weekendowe wycieczki

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!