Wakacje nie obfitują w premiery. Producenci dopiero szykują się na mocne uderzenie przed targami w Paryżu. Mimo to Mitsubishi nie wstrzymywało się do września i już teraz pokazało nowy koncept.

Świeży projekt nie jest jedynie wizją designerów, która ma pokazywać język stylistyczny czy pomysł na auto, którego nigdy nie zobaczymy w produkcji. XM Concept to wstępne stadium wozu, którego data produkcji została już zaskakująco precyzyjnie określona przez producenta. Nowy SUV Mitsubishi ma zacząć zjeżdżać z linii produkcyjnych w październiku 2017.

press-img-05-c667267271fcc981606,0,920,0,0

Nie będzie to jednak zwykły SUV. XM Concept zapowiada auto, które w jednym nadwoziu ma połączyć zalety właśnie takiego uterenowionego pojazdu oraz rodzinnego minivana.

Na razie nie znamy szczegółów technicznych odnośnie tego wozu, ani tym bardziej wersji produkcyjnej. Pewne jest, że został on wyposażony w napęd elektryczny, który znany jest z innego konceptu Mitsubishi: eX.

press-img-03-461aada614d94e2a395,0,920,0,0

Można przypuszczać, że auto produkcyjne, którego zapowiedzią jest XM Concept, Mitsubishi wyposaży w układ hybrydowy. Rozwiązania łączące jednostki spalinowe i elektryczne są coraz bardziej popularne, ponieważ nie wymagają wyrzeczeń w postaci ograniczenia zasięgu przy wydłużonym czasie odzyskiwania zapasów energii, z niską emisją szkodliwych substancji. Hybrydy przez większość producentów uważane są za najlepsze rozwiązanie na najbliższą przyszłość.

Wróćmy jednak do naszego bohatera – wielkiego, koncepcyjnego SUV-a Mitsubishi. Podobnie jak inne pojazdy studyjne tego producenta, został on ozdobiony motywem litery X na froncie. Tworzą go grill, światła i dodatkowe elementy pasa przedniego.

Mitsubishi podtrzymało nie tylko trend stylistyczny, ale także produktowy. Japońska marka konsekwentnie rozwija swoją gamę SUV-ów i to właśnie na tym typie nadwozia skupia się najmocniej w ostatnich latach. Nic dziwnego – duże, uterenowione wozy są bardzo popularne, szczególnie na niezwykle chłonnym rynku chińskim.

Umów się na jazdę testową nowym SUV-em Mitsubishi Outlander!

Poprzedni wpis Następny wpis