Lada chwila na rynku pojawi się nowa wersja Hyundaia i30 o sportowej stylizacji. N Line łączy funkcjonalność tradycyjnych odmian ze sportowym stylem hot hatcha i30 N.

Auto dzięki zderzakowi przedniemu i obręczom kół wzorowanych na i30 N wygląda niemal identycznie. Z tyłu sportowy charakter podkreśla podwójna końcówka układu wydechowego, ale umieszczona po jednej stronie. Jest też zderzak stylizowany w mniejszym stopniu na N-kę. W porównaniu z topowym i30 brakuje nakładek progowych oraz większego spojlera dachowego z charakterystycznym światłem stop.

hyundai_i30_n_line_9

W kabinie na klienta czekają sportowe fotele, drążek zmiany biegów i aluminiowe nakładki na pedały wprost z i30 N. Kierownica również ma logo N, ale nie posiada przycisków do zmiany trybów jazdy i ustawień mechanizmów.

Mechanicznie samochód będzie się różnił od innych wersji standardowych modelu i30. Zawieszenie ma być sztywniejsze, opony na 16-calowych felgach dostarczy Michelin i będą miały sportowy bieżnik. Średnicę przednich tarcz hamulcowych powiększono o cal. Ponadto silnik ma chętniej reagować na dodanie gazu.

hyundai_i30_n_line_853

No właśnie, pod maską Hyundaia i30 N Line będzie montowany motor 1.4 T-GDI o mocy 140 KM, prawdopodobnie wyłącznie z manualną skrzynią biegów. Jest to najmocniejsza, standardowa jednostka w tym modelu.

Auto jest odpowiedzią na usportowione, ale nie sportowe wersje tradycyjnych kompaktów. Takie modele w ofercie ma od dawna Ford, którego Focus występuje w specyfikacji ST-Line. Do grona konkurentów można zapisać także nową Kię Ceed, oferowaną w odmianie GT Line.

Poprzedni wpis Następny wpis