Wybierz markę

Kilka lat temu rozpoczął się prawdziwy boom na samochody crossover i SUV. Szybko też okazało się, że są to wersje które cieszą się największą popularnością wśród kupujących. W efekcie na rynku nie ma już wersji minivan, które zastąpiły modele crossover. Także klasyczne modele VAN zostały już całkowicie zastąpione przez modele SUV. Obecnie mamy kolejny przełom. Nadchodzi era aut elektrycznych. Preferencje wersji nadwoziowych nie ulegają jednak zmianom. Dlatego też wkrótce zadebiutuje elektryczny crossover Volvo EX30.

Elektryczny crossover Volvo EX 30 już 7 czerwca

Volvo jest jednym z największych graczy w dziale samochodów elektrycznych. Modele tej firmy łączą bowiem komfort i wyposażenie wersji Premium z innowacjami technologicznymi klasy Premium. Flagowym modelem, jest EX 90. Niestety cena modelu zaczyna się od 480 000 zł.

Bardziej dostępne dla użytkowników są wersje XC40 Recharge, którego cena zaczyna się od 249 00- zł i C40 dostępny od 259 000 zł. W tym przypadku są to wersje średniej kategorii, o dwóch zupełnie różnych formach nadwozie. Przypominam, że model C40, który prezentowałem podczas testu uznałem za najlepszy model elektryczny, którym dotychczas jeździłem.

Teraz jednak przyszykowano model najmniejszy, który zapewne będzie też najtańszy. Jak zapowiada producent:

„7 czerwca o godzinie 13:30 pokażemy światu nasz nowy model. W pełni elektryczny, najmniejszy w gamie: elektryczny crossover Volvo EX30. Już w dniu premiery na wielu rynkach ruszy jego przedsprzedaż i proces zamawiania”.

W nadchodzących tygodniach firma ujawni też znacznie więcej szczegółów na temat elektryzującej nowości. Będziemy o tym informować na bieżąco.
Bogusław Korzeniowski

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!