Wybierz markę

Producenci samochodów co rusz chwalą się różnymi nagrodami, tytułami i wyróżnieniami. Podobnie było w minionym roku z Oplem, a honorów marka zebrała, oj zebrała. Jak wiadomo, przełom roku to oczywiście czas podsumowań. Podsumowanie Opla spodobało nam się szczególnie, ponieważ ma charakter precyzyjnie porządkujący. W rezultacie możemy popatrzeć na różne nagrody dla Opla w sposób kompleksowy.

Liczba wymienionych pod każdym z modeli nagród często wiąże się z ich wagą. Wśród wielu są nagrody ważne, ważniejsze i najważniejsze. Opel najbardziej szczyci się czterema. Po pierwsze jest to „Złota Kierownica 2021”, którą zdobył Opel Mokka‑e. Po drugie – tytuł „Międzynarodowego vana roku 2021” dla nowego Opla Vivaro‑e. Kolejne wyjątkowo zaszczytne i interesujące w swoim charakterze wyróżnienie to tytuł „Najlepszy samochód koncepcyjny roku”, jakim może pochwalić się Opel Manta GSe ElektroMOD. Dodatkowo, czyli po czwarte, tytułem „Eurostar 2021” został uhonorowany główny projektant Opla – Mark Adams.

Jesteśmy bardzo dumni z tych nagród. Są one potwierdzeniem zaangażowania i zapału, z jakim pracownicy firmy Opel podchodzą do swojej pracy – powiedział dyrektor generalny firmy Opel Uwe Hochgeschurtz. – Niezależnie od tego, czy pracują w dziale projektowania, techniczno-konstrukcyjnym czy administracji, wszyscy mają swój wkład w powstanie tych fantastycznych samochodów. Bardzo im za to dziękuję.

Po pierwsze Mokka

Model, który poznaliśmy na wiosnę, zwrócił uwagę śmiałą, czystą i spójną stylistyką. Opinie prasy i miłośników motoryzacji od razu dobrze mu wróżyły. Elektryczna Mokka‑e została doceniona „Złotą Kierownicą 2021”, a to przecież jedna z najbardziej pożądanych nagród w całej branży motoryzacyjnej. Najnowocześniejsze technologie zastosowane w tym niekonwencjonalnym kompaktowym SUV‑ie są równie ważne co minimalistyczne wzornictwo. Dzięki niemu Mokka zasłużyła na nagrodę w kategorii „Projekt Roku” magazynu Top Gear.

Za nietuzinkowy styl Mokki odpowiada w pierwszym rzędzie Mark Adams, wiceprezes ds. projektowania w firmie Opel. To dzieło i ten fakt musiał brać pod uwagę tygodnik Automotive News Europe, który przyznał Markowi Adamsowi tytuł „Eurostar 2021”.

nagrody: Mokka-e - Złota Kierownica

W innym segmencie – Opel Vivaro-e

Trofeum „Międzynarodowego vana roku 2021” dla Opla Vivaro-e zostało wyeksponowane w centrali firmy w Rüsselsheim już wiosną. I był to początek serii nagród dla najlepiej sprzedającego się w pełni elektrycznego lekkiego pojazdu użytkowego. Vivaro‑e zawojował przede wszystkim Wielką Brytanię, gdzie zdobył między innymi nagrodę „Elektryczny van roku”.

Dodatkowo model Combo otrzymał w ciągu roku nagrody w całej Europie. Czy to w wersji z silnikiem spalinowym, czy jako elektryczne Combo‑e.

nagrody dla: dostawcze Opel 2021

Czarująca Manta na deser

Projekt Opel Manta GSe ElektroMOD ożywił prawdziwą motoryzacyjną legendę. Grupa pracowników firmy Opel, stworzyła go zgodnie z wymaganiami przyszłości. Akumulatorowa Manta GSe ElektroMOD wyzwala mocno pozytywne emocje wszędzie tam, gdzie się pojawi. Wyjątkowy i przyciągający wzrok pojazd, który powstał tylko w jednym egzemplarzu, otrzymał niedawno tytuł „Samochodu koncepcyjnego roku” we Francji i Hiszpanii.

Podsumowując, musimy przyznać, że wyjątkowo rzadki to przypadek, żeby takim tytułami honorowany był koncept nie futurologiczny. Manta GSe ElektroMOD, choć jest na wskroś nowoczesna, to w uroczej formie oddaje hołd przeszłości.

Opel Manta GSe ElektroMOD koncept roku

Władysław Adamczyk

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!