Największa spółka motoryzacyjna na świecie to z pewnością Stellantis, powstała w wyniku konsolidacji Grup FCA i PSA. Giganci rynku Amerykańskiegi jak Jeep, Dodge, Chrysler, oraz europejskiego Fiat, Alfa Romeo, Citroen, Peugeot i Opel łączą siły. Chcesz zobaczyć historyczną chwilę. Piszemy gdzie będzie transmisja

John Elkann, prezes spółki Stellantis i Carlos Tavares, dyrektor generalny Stellantis, symbolicznie uderzą w dzwon giełdowy, rozpoczynając uroczyście sesję giełd w Paryżu i Mediolanie w poniedziałek 18 stycznia 2021 r. i sesję giełdy w Nowym Jorku we wtorek 19 stycznia 2021 r.

Z okazji debiutu akcji spółki Stellantis, utworzonej w wyniku fuzji FCA i Groupe PSA, John Elkann, prezes Stellantis i Carlos Tavares, dyrektor generalny Stellantis, uderzą symbolicznie w dzwon giełdowy otwierający trzy giełdy, na których będą notowane akcje spółki Stellantis.

Przewiduje się, że wprowadzenie akcji Stellantis do obrotu na giełdzie Euronext w Paryżu i włoskiej giełdzie papierów wartościowych Borsa Italiana w Mediolanie rozpocznie się w poniedziałek 18 stycznia 2021 r., natomiast na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych (NYSE) we wtorek 19 stycznia 2021 r. NYSE jest zamknięta w poniedziałek, 18 stycznia, z okazji Dnia Martina Luthera Kinga Jr.

Ceremonie otwarcia będą transmitowane za pośrednictwem webcast:

W poniedziałek 18 stycznia:

 

Wtorek 19 stycznia 2021 r.:

Kulisy:

  • FCA i Grupy PSA planują zakończyć fuzję 16 stycznia 2021 r.
  • Po sfinalizowaniu transakcji akcjonariusze Grupy PSA otrzymają 1742 akcje Stellantis za każdą akcję PSA, natomiast akcjonariusze FCA otrzymają 1 akcję Stellantis za każdą akcję FCA.
  • Wirtualną konferencję prasową, która odbędzie się we wtorek, 19 stycznia 2021 r., o godzinie 9:40 EST / 15:40 CET, poprowadzi dyrektor generalny Carlos Tavares
    https://channel.royalcast.com/landingpage/stellantis-en/20210119_2/
Poprzedni wpis Następny wpis