Wybierz markę

Europejska wersja Kia Sportage, skonstruowana na nowej platformie podłogowej, oferuje optymalnie dostosowane do europejskich dróg rozstaw osi, wymiary i proporcje. Design inspirowany naturą ma odważną, nowatorską i wyrafinowaną formę

Nowy Sportage wyróżnia się designem na tle konkurentów. Charakterystyczne linie nadwozia falują wzdłuż niego i wzmacniają stylistyczne napięcie. Jednocześnie, z misterną grafiką linii współgrają gładkie powierzchnie nadwozia. Wszystko razem sprawia, że na drodze nowy Sportage prezentuje się dynamicznie i asertywnie zarazem.

Nowa filozofia designu marki Kia „Przeciwieństwa, które się uzupełniają” – zaprezentowana na początku tego roku i przyjęta z wielkim uznaniem przez niezależnych stylistów – jest podstawą stylu nowego Sportage oraz ma wpływ na każdy aspekt jego wyglądu i charakteru.

Moc postępu i siła natury

Zmuszająca do myślenia i odważna filozofia designu składa się z pięciu filarów – „Zdecydowanie za naturą”, „Uzasadniona radość”, „Moc postępu”, „Technologia i zmysły” oraz „Siła spokoju”. Na charakter nowego Sportage szczególny wpływ wywarł ostatni filar – „Siła spokoju”. Uosabia on świat przyrody i tworzy tożsamość designu, który przybiera odważną, emocjonalną, nowoczesną i – równocześnie – organiczną formę.

  • Z przodu nowego Sportage uwagę zwraca dynamicznie stylizowana przednia część z precyzyjnie wykonaną czarną osłoną chodnicy, która rozciąga się na całą szerokość auta. Wlot powietrza do chodnicy w kształcie tygrysiego nosa, od lat wyróżniający modele marki Kia, zinterpretowano na nowo. Łączy się on teraz z charakterystycznymi światłami do jazdy dziennej w kształcie bumerangu i z matrycowymi reflektorami w technologii LED.
  • Wyjątkowo okazale nowy Sportage prezentuje się oglądany z profilu – charakterystyczne linie nadwozia przecinają gładkie powierzchnie blach płynnie łącząc się z nimi i tworząc kontrastujące ze sobą bryły.
  • Czarny dach – kolejna nowość w europejskiej wersji Sportage – podkreśla sportowy profil i dynamicznie stylizowany słupek C. Chromowana linia boczna wznosi się ku tyłowi nowego Sportage, tworząc harmonijną linię z tylnym spojlerem, dodatkowo podkreślającym sportowy charakter samochodu.

Wyraźnie zaznaczone boczne linie nadwozia podkreślają jego szerokość i spotykają się z tyłu ze smukłymi niczym brzytwa światłami do jazdy dziennej, które zdają się wcinać w nadwozie z niezwykłą precyzją. Łączą się one w pas, który przebiega nad nowym logo marki Kia. Design tylnych świateł sprawia, że nowy Sportage widziany od tyłu wygląda na znacznie szerszy niż jest w rzeczywistości.

W zależności od wersji wyposażenia, nowy Sportage jest dostępny z 17-, 18- lub 19-calowymi obręczami kół z lekkich stopów. Do wyboru jest aż pięć wzorów i kolorów obręczy kół.

Nowoczesna kabina

W starannie wykonanym wnętrzu zaawansowana technologia łączy się ze współczesnym designem

  • Wnętrze nowego Sportage ma śmiały charakter, jest wykonane z miękkich w dotyku materiałów i obfituje w innowacyjne technologie. Ultranowoczesna kabina jest zorientowana na kierowcę i zapewnia intuicyjną obsługę. Wnętrze jest bardzo starannie wykończone i łączy przełomową technologię, która obfituje w luksusowe funkcje z najwyższej jakości materiałami oraz z nowoczesnym stylem.
  • W nowoczesnej kabinie nowego Sportage uwagę zwracają pięknie rzeźbiony, zakrzywiony wyświetlacz z panelem dotykowym oraz otwory wentylacyjne, które wykonano z ogromną dbałością o detale. Zakrzywiony wyświetlacz sprawia, że deska rozdzielcza nowego Sportage wydaje się szersza i głębsza niż jest w rzeczywistości.

Infotainment rodem z klas wyższych

Zaawansowany technologicznie 12,3-calowy ekran dotykowy działa jak centrum dowodzenia wszystkimi funkcjami z łącznością na czele. Obydwa systemy zostały zaprojektowane tak, aby były łatwe w użyciu, intuicyjne w obsłudze i przyjemne w dotyku. Zestaw wskaźników o przekątnej 12,3 cala jest wyposażony w najnowszej generacji, ciekłokrystaliczny wyświetlacz, który zapewnia niezwykle precyzyjną i wyraźną grafikę. Dzięki zaawansowanej łączności ze światem zewnętrznym, oprogramowanie nowego Sportage i mapy nawigacji są aktualizowane bezprzewodowo. Nowoczesne oprogramowanie umożliwia użytkownikom zdalne łączenie się z samochodem za pośrednictwem aplikacji UVO Connect na smartfona. Interaktywna, łatwa w użyciu aplikacja zapewnia im również dostęp do kluczowych funkcji, takich jak usługi Kia Live Services, nawigacja online, rozpoznawanie głosu i integracja kalendarza ze smartfona. Aplikacja Kia Connect umożliwia też np. szybkie sprawdzenie czy samochód i okna są zamknięte oraz informację na temat lokalizacji auta.

Ergonomiczna konsola środkowa została optymalnie umieszczona zarówno dla kierowcy, jak i dla pasażera z przodu. Zapewnia ona nie tylko dostęp do schowków i uchwytów na kubki, ale również do najważniejszych przełączników, które znajdują się na delikatnym podwyższeniu obok pokrętła zmiany biegów. Bezprzewodowa ładowarka oferuje szybkie ładowanie o mocy 15 W.

W kabinie zastosowano najwyższej jakości materiały, które są przyjemne w dotyku. Kolorystyka tapicerki, paneli dekoracyjnych i nastrojowego oświetlenia dodaje wnętrzu zarówno niepowtarzalnego charakteru, jak i energii. Fotele kierowcy i pasażera z przodu łączą innowacyjną smukłą konstrukcję ze sportowym wyglądem i komfortem.

Europejski wymiar

Wymiary nadwozia nowego Sportage w wersji europejskiej wynoszą – 4515 mm x 1865 mm x 1645 mm (długość x szerokość x wysokość), a rozstaw osi – 2680 mm. Dzięki takim wymiarom zewnętrznym kabina europejskiego Sportage 5-tej generacji oferuje bardzo dużo miejsca na nogi i nad głową. Pasażerowie tylnej kanapy mają 996 mm miejsca na nogi, odległość od siedziska do sufitu wynosi 998 mm. Bagażnik ma pojemność 591 litrów (VDA). Oparcie tylnej kanapy jest dzielone w proporcji 40:20:40. Po jego złożeniu pojemność przedziału bagażowego wzrasta do 1780 litrów.

Za przestrzenny dźwięk w nowym Sportage odpowiada system audio klasy premium marki Harman Kardon.

Nowy Sportage w wersji europejskiej jest dostępny również w sportowej odmianie, która jeszcze bardziej podkreśla jego dynamiczny charakter. Model GT-Line jest oferowany w żywych, kontrastowych kolorach nadwozia. We wnętrzu zastosowano mocny kontrast między czernią a bielą, co nadaje wersji GT-Line sportowego stylu.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!