Wybierz markę

W Bangkoku zadebiutowała nowa generacja Mitsubishi L200, znana pod nazwą Triton na rynku azjatyckim. Produkcja ruszy niebawem. Samochodu należy się spodziewać w Polsce w 2019 roku.

Zupełnie nowy wygląd i nieco zmodyfikowana technika to efekt dywizy „Engineered Beyond Tough” jaką kierowano się przy tym projekcie. Front samochodu to spójny z pozostałymi modelami marki wzór Dynamic Shield.

mitsubishi_triton_double_cab_68

Nowe L200 zostało technicznie zaprojektowane według koncepcji „Rock Solid – twardy jak skała”. Udoskonalono układ napędowy, wyposażając go w tryby terenowe: Gravel (szuter), Mud/Snow (błoto/śnieg), Sand (piasek) i Rock (kamienie). W każdym z nich elektronika odpowiedzialna za pracę silnika, skrzyni biegów i kontroli trakcji tak dobiera parametry, by zapewnić możliwie najlepszy rozkład momentu obrotowego na koła i tym samym dać kierowcy maksymalną do osiągnięcia przyczepność. Auto zostało wyposażone po raz pierwszy w kontrolę zjazdu ze stromego wzniesienia.

mitsubishi_triton_double_cab_116

Powyższe systemy ułatwiające pokonywanie bezdroży będą oferowane zarówno w samochodach wyposażonych w napęd SuperSelect (stały na cztery koła), jak i EasySelect (stały na tylne, dołączana przednia oś). Ponadto w układzie napędowym pojawiła się nowa automatyczna skrzynia biegów z sześcioma przełożeniami, która zastąpiła automat pięciobiegowy. Nie podano natomiast żadnych informacji na temat silnika. Warto wspomnieć o grubszych amortyzatorach z tyłu, większych przednich tarczach hamulcowych z przodu oraz większych tłoczkach zacisków hamulcowych z tyłu.

Nie zabraknie także systemów bezpieczeństwa. Na pokładzie znajdą się:

  • System łagodzenia kolizji czołowych
  • System ostrzegania o pojazdach w martwym polu lusterek bocznych
  • Tylny sygnalizator ruchu poprzecznego
  • Ultradźwiękowy system łagodzenia skutków omyłkowego wciśnięcia pedału przyspieszenia
  • System monitorowania otoczenia samochodu, generujący widok z lotu ptaka

Mitsubishi-L200-2020-1600-35 (1)

W kabinie nowego Mitsubishi L200 znajdziemy bardzo znajomy kokpit z niedużymi zmianami. Pojawi się m.in. nowy system multimedialny z interfejsem CarPlay, gniazdo USB dla pasażerów z tyłu, obok niego nieduży schowek na smartfon. Pasażerowie tylnej kanapy będą mieli również nawiewy układu wentylacji.

Produkcja nowego Mitsubishi L200 ruszy 17 listopada 2018 roku. Auto najpierw trafi na rynku azjatyckie, Oceanii i Bliskiego Wschodu, a następnie do Europy. Na pewno nie wcześniej niż w 2019 roku.

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!