Nowy Fiat 500 był najlepiej sprzedawanym modelem EV we Włoszech i Niemczech, w ciągu siedmiu miesięcy roku 2022. Uplasował się też na podium sprzedaży we Francji i w Europie. Kolejny rok z rzędu utrzymał też tytuł najlepszego małego samochodu elektrycznego w konkursie„Electric Car Awards 2022”


W ciągu zaledwie dwóch lat, nowy Fiat 500 został wybrany przez ponad 100 000 klientów. W tym czasie zdobył też 33 międzynarodowe nagrody w dziewięciu krajach. Dzięki temu jest najczęściej nagradzanym modelem marki FIAT w historii.

Nasz test Nowego FIATA 500

Aktualnie, dziennikarze magazynu „What Car?” docenili nowego Fiat 500 za osiągi, design i konkurencyjną cenę.

Nowy Fiat 500 – dlaczego jest najlepszy?

Jak powiedział Steve Huntingford, redaktor naczelny „What Car?”:

Fiat 500 obala wszelkie przekonania, że mały samochód elektryczny musi wyglądać prosto i nieciekawie. Ponadto, model ten jest atrakcyjny cenowo i żaden z jego rywali nie jest w stanie tak dobrze poradzić sobie w ruchu miejskim, wywołując jednocześnie uśmiech na twarzy kierowcy. Krótko mówiąc, ten samochód idealnie wpisuje się w to, czego oczekuje się od nowoczesnego miejskiego samochodu”.

Elektryczny Fiat – dwa lata sukcesu

Tę opinię, wyrażoną przez redaktora magazynu, potwierdzają znakomite wyniki sprzedaży. W ciągu zaledwie dwóch lat, nowego Fiata 500 wybrało ponad 100 000 klientów na całym świecie. Fiat 500 jest najczęściej sprzedawanym samochodem elektrycznym we Włoszech i w Niemczech, a we Francji i w Europie zajmuje miejsce na podium.
Będący „perełką” włoskiej strategii elektryfikacji, nowy Fiat 500 trafi wkrótce do Stanów Zjednoczonych, kontynuując swoją globalną podróż poza Europą. Przypominany, że wcześniej dotarł na Bliski Wschód, do Brazylii i Japonii

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!