Wybierz markę

W tym roku Fiat zaprezentował gruntownie zmodernizowane Ducato, bestseller na rynku w segmencie aut dostawczych. Tym samym z doskonałego narzędzia pracy nowe Ducato przekształciło się w jeszcze lepsze.

Fiat Ducato jest zdecydowanym liderem w Polsce, w segmencie samochodów użytkowych, minibusów i specjalnych*. W tym roku do końca września Fiat sprzedał 4932 sztuki modelu Ducato. Również sama marka Fiat jest liderem rynku z 7653 sprzedanymi samochodami w tym samym okresie i nie grozi jej, podobnie jak modelowi Ducato, spadek na drugą pozycję.

Fiat mierzy w klientów, którym zależy na jakości produktu i niezawodności. Dlatego też zwraca uwagę na wszelkie niedociągnięcia jakie zgłaszają użytkownicy i poprawia się w tych obszarach. Nowy Fiat Ducato, choć jest jedynie zmodernizowanym, a nie zupełnie nowym modelem przeszedł szereg testów wytrzymałościowych, po których dokonano kilku ważnych zmian. Zwiększono sztywność nadwozia poprawiając jednocześnie jego stylistykę. Nowe reflektory zaprojektowano nie tylko pod kątem wyglądu, ale też tak, by wymiana żarówek była łatwiejsza. Mają też światła do jazdy dziennej LED.  Nowy przedni zderzak jest czteroczęściowy, z czego każdy segment można wymieniać oddzielnie. Jego ukształtowanie poprawia kąt natarcia i pozwala na uzyskanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa, co Ducato udowodniło w testach zderzeniowych. Poprawiono także układ jezdny i hamulcowy, zwłaszcza pod kątem hałasu podczas eksploatacji.

Wnętrze opracowano na nowo nie rezygnując z tego co udane. Fiat idąc z duchem czasu wyposażył nowe Ducato w kilka systemów multimedialnych do wyboru, a także funkcję Bluetooth. Ducato można wyposażyć w system nawigacji satelitarnej z 5-calowym ekranem dotykowym, a także kamerą cofania. Jest to też ważny element bezpieczeństwa.

W tym temacie Fiat Ducato jest bezkompromisowy i oddaje kierowcy wszystkie systemy bezpieczeństwa jakie znajdują się w ofercie marki. Tak też Ducato zostało wyposażone w seryjny system ESC z funkcją zapobiegania dachowania samochodu, asystentem ruszania na wzniesieniu oraz system kontroli ładunku, który rozpoznaje obciążenie poszczególnych kół pojazdu i reaguje szybciej, przewidując zachowanie pojazdu, uwzględniając przy tym położenie środka ciężkości. Ponadto kierowca ma do dyspozycji asystenta zjazdu ze wzniesienia, system ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu oraz system rozpoznawania znaków drogowych.

Warto też wspomnieć o silnikach, a tu Fiat Ducato oferuje znakomite jednostki z rodziny Multijet II o mocach od 115 KM do 180 KM. Najsłabsza jednostka ma pojemność 2 litrów. Nieco większe, bo 2,3-litrowe osiągają moc 130 KM lub 150 KM, natomiast silnik 180-konny ma pojemność 3 litrów. Nowe Ducato oferuje kierowcy możliwość wyboru automatycznej zmiany biegów dzięki przekładni Comfort-Matic.

Nowy Fiat Ducato to bardzo szeroka gama pojazdów dostawczych o kilkunastu kombinacjach rozstawu osi, długości i wysokości nadwozia. Jest oferowane również jako samochód do przewozu osób, a także jako platforma pod zabudowę. Ceny tego modelu zaczynają się już od 83 690 zł netto.

*Dane według Samar

Poprzedni wpis Następny wpis

    Szukasz auta dla siebie?
    Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy!