Nissan Qashqai od czasu premiery w roku 2007 znalazł już trzy miliony nabywców. Zaprezentowana właśnie trzecia generacja crossovera to prawdziwa rewolucja. Zwraca uwagę większym nadwoziem, nową gamą silników i rozwiązaniami wprowadzającymi model w świat jazdy autonomicznej…

Nissan Qashqai znowu podnosi poprzeczkę w segmencie

W nowym crossoverze Nissan zachował podstawowe założenia koncepcji, projektu i rozwoju dwóch poprzednich generacji. Dlatego dużą uwagę zwracano na: elegancki design, atrakcyjne wyposażenie i wydajny zespół napędowy. Dzięki nowej płycie podłogowej Aliansu, CMF-C,  nowy Qashqai po raz kolejny podnosi poprzeczkę w segmencie crossoverów.

 

Trzecia generacja tego modelu jest bardziej atletyczna, bardziej wyrazista i bardziej nowoczesna.

Rozstaw osi wzrósł o 20 mm, a długość całkowita została zwiększona o 35 mm. Nieznacznie wzrosła także wysokość samochodu (+25 mm). Jego szerokość zwiększyła się o 32 mm.

Dzięki temu nowy Qashqai lepiej prezentuje się na drodze.

Z przodu, nowy model dumnie prezentuje powiększoną chromowaną kratę wlotu powietrza z motywem litery V. Po obu stronach wlotu powietrza umieszczono wąskie, zaawansowane technologicznie matrycowe reflektory full LED. Ich charakter podkreślają charakterystyczne światła do jazdy dziennej w kształcie bumerangu.

Z boku nowy Qashqai ma bardziej atletyczny i dynamiczny wygląd dzięki pojedynczej ostrej linii, która biegnie wzdłuż całego nadwozia od przodu do tyłu. Nadaje ona sylwetce bardziej wyrazisty wygląd, a także dodając jej dynamiki.

Nowa karoseria to także lepszy komfort

Nowy Qashqai daje kierowcy poczucie pełnego panowania nad sytuacją na drodze dzięki lepszej widoczności. Wśród ulepszeń. w porównaniu z modelem poprzedniej generacji, należy wymienić większy kąt widzenia do przodu, cieńsze przednie słupki oraz umieszczenie lusterek bocznych na drzwiach, a nie na przednich słupkach, w celu zmniejszenia strefy ograniczonej widoczności.
Większy rozstaw osi w nowym Nissanie Qashqai oraz optymalne rozmieszczenie podzespołów samochodu pozwoliły wygospodarować jeszcze więcej miejsca dla podróżujących. Przestrzeń na nogi dla pasażerów na tylnych fotelach wzrosła o 28 mm, do 608 mm. Jednocześnie zwiększono odległość dzieląca kierowcę od pasażera na przednim fotelu. Dzięki niewielkiemu powiększeniu gabarytów samochodu przestrzeń nad głowami użytkowników z przodu i z tyłu została zwiększona o 15 mm.

Wyjątkowa atmosfera wnętrza

Komfortowa i bardziej angażująca kabina nowego Nissana Qashqai wyznacza nowy standard w zakresie stylistyki i parametrów użytkowych.
Całe wnętrze zaprojektowano jako kokon spokoju i relaksu.

  • Przykładowo ergonomia i estetyka dźwigni zmiany biegów oraz wszystkich przycisków podkreślają wysoką jakość.
  • Miłe w dotyku wykończenie dają użytkownikowi poczucie pewności i wyrafinowania.
  • Większy niż dotychczas jest dziewięciocalowy wyświetlacz systemu NissanConnect.
  • Nowy jest także wielofunkcyjny ekran TFT wysokiej rozdzielczości o przekątnej 12,3 cala. Oferuje on możliwość konfiguracji różnych sposobów wyświetlania informacji przy pomocy wygodnego pokrętła na kierownicy.
  • Zastosowany po raz pierwszy 10,8-calowy wyświetlacz przezierny (HUD – Head-Up Display) zapewnia największy w tym segmencie rozmiar obrazu. 

Zelektryfikowana gama silników

Nowy Qashqai przyczyni się do realizacji wyznaczonego przez koncern Nissan celu, że do roku 2024 samochody zelektryfikowane będą stanowiły 50% sprzedaży na rynkach europejskich.

Dlatego Qashqai będzie dostępny z silnikiem benzynowym 1,3 DIG-T z technologią mild hybrid, oraz z nowym układem napędowym e-POWER . To nowatorski systemem Nissana, w którym wykorzystano technologie znane z pionierskiego elektrycznego Nissana LEAF.

Gama układów napędowych oferowanych w nowym modelu Qashqai obejmuje warianty 2WD i 4WD. Model wyposażono w sześciobiegową manualną skrzynię biegów i nową przekładnię Xtronic.

Udoskonalony system wspomagania prowadzenia ProPILOT

Nowy Qashqai jest wyposażony w udoskonalony system wspomagania prowadzenia ProPILOT, który zapewni kierowcy jeszcze większe wsparcie w każdej sytuacji na drodze. System automatycznie zwiększa prędkość pojazdu do zadanego poziomu i w razie potrzeby, np. podczas jazdy w korku, wyhamowuje go i zatrzymuje.

Nowa wersja systemu w Nissanie Qashqai może odczytać znaki drogowe oraz wziąć pod uwagę dane dotyczące ograniczenia prędkości pochodzące z systemu nawigacyjnego. Na ich podstawie automatycznie zwalnia do wymaganej prędkości, co oznacza, że kierowca nie musi ręcznie dostosowywać prędkości na tempomacie.

ProPILOT korzysta także z danych z systemu nawigacji i odpowiednio dostosowuje prędkość, na przykład zwalniając przed ostrym zakrętem lub zjazdem z autostrady.

Nowy Nissan Qashqai trafi na rynek w połowie roku. Ceny modelu na rynku polskim będą zapewne jeszcze w kwietniu. Jeżeli jesteś zainteresowany nowym modelem skontaktuj się z nami. Poinformujemy Cię jak tylko będą cenniki i konfiguracje

Poprzedni wpis Następny wpis