Pod koniec minionego tygodnia, 22 czerwca o godzinie 21.00, z taśm montażowych w fabryce Opla w Gliwicach zjechała 250-tysięczna Astra hatchback, przeznaczona dla polskiego klienta. Sukces tego modelu jest niekwestionowany, zwłaszcza na naszym rodzimym rynku.

Wystarczy wspomnieć, że Opel Astra zajmuje pierwsze miejsce w rankingu najczęściej wybieranych przez klientów prywatnych modeli na polskim rynku. Do końca maja Polacy zarejestrowali 2969 Astr i ta pozycja nie jest zagrożona ze strony innych modeli.

Przeczytaj test Opla Astry Hatchback 1.4 Turbo

Opel-Astra-Gliwicach-306601Potwierdzeniem globalnego sukcesu jest ponad 450 000 zamówień złożonych na Astrę przez klientów z całej Europy od premiery w 2015 roku oraz przyznane liczne nagrody, w tym tak prestiżowe jak „Złota kierownica” oraz najcenniejsza, czyli tytuł Samochodu Roku 2016.

Przeczytaj test Opla Astry Sports Tourer 1.6 CDTI

Zakład produkcyjny Opla jest jednym z największych pracodawców w regionie i jednym z największych eksporterów w Polsce. Szczyci się długoletnią tradycją w produkcji wysokiej jakości samochodów marki Opel. Powstaje tam również kabriolet Cascada i Astra poprzedniej generacji. Model ten jest produkowany w Gliwicach od prawie dwudziestu lat.

Obecnie Astrę najnowszej generacji można kupić w cenie 59 900 zł za wersję 1.4 Twinport 100 KM lub jako kombi Sports Tourer za 63 800 zł z tym samym silnikiem. Obie wersje są oferowane z pięcioma silnikami benzynowymi do wyboru oraz z czterema dieslami. Najmocniejsza jednostka benzynowa rozwija 200 KM, natomiast diesel 160 KM.

Jesteś zainteresowany nowym Oplem Astrą? Zapisz się na jazdę testową!

Poprzedni wpis Następny wpis