Opel ujawnił dane techniczne nowej, sportowej Corsy GSi, która – jak się spodziewałem – miała zastąpić wcześniejszą Corsę OPC. Okazuje się, że nie będzie jej alternatywą.

Nowy Opel Corsa GSi dołączy do gamy modelowej już latem, a zostanie wyposażona w niezbyt mocny silnik 1.4 Turbo, generujący 150 KM. Jest to jednostka stosowana m.in. w modelu Astra, która została dostosowana do małego autka o sportowym charakterze. 220 Nm momentu obrotowego ma zapewnić odpowiednią dynamikę, o czym świadczy podawane przez producenta przyspieszenie do 100 km/h w czasie 8,9 s. Prędkość maksymalna Corsy GSi to aż 207 km/h.

Turbo-Power for New Opel Corsa GSi

Silnik został zoptymalizowany pod kątem elastyczności, więc choć nie daje rewelacyjnego przyspieszenia od startu, tu już podczas jazdy ma oferować kierowcy odpowiednią dawkę radości. Pomoże w tym także krótko zestopniowana, sześciobiegowa przekładnia.

Auto ma być także czyste i oszczędne. Średnie zużycie paliwa to 6,2-6,3 l/100 km, a emisja CO2 ma wynieść 143–147 g/km w cyklu mieszanym. Motor spełnia najwyższe wymagania normy czystości Euro 6d-TEMP.

Turbo-Power for New Opel Corsa GSi

Choć samochód nie będzie już miał 200 KM mocy, to jednak pewne geny z modelu OPC zostały przejęte. Poza dość podobnym, choć delikatnie zmodyfikowanym wyglądem, jest jeszcze zawieszenie w całości przejęte z najmocniejszej Corsy w historii. Samochód może być wyposażony w opcjonalne 18‑calowe obręcze aluminiowe z oponami o zwiększonej przyczepności i rozmiarze 215/40 R18.

Poprzedni wpis Następny wpis